SON DAKİKA

KORONAVİRÜS SALGININDA BİR İLK! BİR ÖLÜDEN VİRÜS BULAŞTI

Tayland’da koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden bir hastanın cansız bedeninden, bir adli tıp uzmanına koronavirüs bulaştı. Dünyada ilk kez bir ölüden koronavirüs bulaşmış oldu.

Bu haber 14 Nisan 2020 - 17:18 'de eklendi.
Abone ol

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeniyle dünya genelinde enfekte olan kişi sayısı 2 milyona yaklaştı. Salgın nedeniyle küresel can kaybı ise 120 bini aştı. Tayland’da yaşanan bir olay ise koronavirüsle ilgili endişelerin artmasına neden oldu. Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden birinden, bir başkasına virüs bulaştı.

İLK KEZ BİR ÖLÜDEN BULAŞTI

BuzzFeed’de yer alan habere göre, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden bir insandan adli tıp uzmanına koronavirüs bulaştı. Tayland’da yaşanan bu olay, ölü bir insandan kaynaklanan ilk koronavirüs vakası olarak kayıtlara geçti.

ÖLÜ BEDENDE NE KADAR YAŞADIĞI BELLİ DEĞİL?

Kovid-19 olarak da bilinen yeni tip koronavirüsün ölü bir bedende ne kadar süre aktif kaldığı ise tam olarak belirlenebilmiş değil.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

CENAZELERLE İLGİLENENLER KORUNMALI

Haberde görüşlerine yer verilen patoloji profesörü olan Angelique Corthals, sadece sağlık çalışanlarının değil, morg teknisyenlerinin ve cenazeler ile ilgilenen kişilerin de korunması gerektiğini belirtti. Uzmanlar canlı ya da ölü farketmeksizin bir koronavirüs vakası ile temas eden herkesin virüsten korunmak adına koruyucu ekipman kullanması gerektiğinin altını çiziyor.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!