SON DAKİKA

KORONA DEV ŞİRKETİ VURDU! 2 BİN 900 KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARACAK

ABD merkezli 3M, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle işletme modelinde gittiği yeniden yapılanma kapsamında dünya genelinde 2 bin 900 kişiyi işten çıkaracağını duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamada salgının yeni çalışma modeline daha hızlı bir uyum ihtiyacını artırdığı vurgulandı.

Bu haber 04 Aralık 2020 - 18:33 'de eklendi.
Abone ol

Şirketten yapılan açıklamada, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınıyla küresel ekonominin de değişim gösterdiğine işaret edildi. 

Açıklamada, 3M’nin işletme modelini geliştireceği, maliyet yapısını iyileştireceği ve inovasyonu hızlandıracağı kaydedildi.

OPERASYONLAR GELİŞTİRİLECEK

Şirketin sürdürülebilir büyümeyi sağlamak için küresel trendlere odaklanacağı belirtilen açıklamada, operasyonların ve pazarlama yeteneklerinin daha da geliştirileceği vurgulandı. 

Açıklamada, küresel ölçekte 2 bin 900 çalışanın işinin yeniden yapılanmadan etkilenmesinin beklendiği ifade edildi. 

UYUM SAĞLAMA İHTİYACI ARTTI

3M Üst Yöneticisi Mike Roman, konuya ilişkin açıklamasında, Kovid-19 salgınının değişim hızını ve dünya çapında pazarları altüst ederek şirketlerin daha hızlı uyum sağlama ihtiyacını artırdığını belirtti. 

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

DAHA FAZLA ÜRETİM

Yeni çalışma modelinde önemli fırsatlar gördüklerini vurgulayan Roman, operasyonlarını düzene koymak için daha fazla eylemde bulunduklarını ve şirketi daha fazla büyüme ile üretkenlik sağlayacak şekilde konumlandırdıklarını aktardı. 

YENİDEN YAPILANMA KAPSAMINDA

Yeniden yapılanma kapsamında şirketin çevrim içi faaliyetlerine daha fazla odaklanmayı hedeflediği belirtilirken, dijitalleşme karşısında şirketin etkinliğini artırmak ve pazarlamayı güçlendirmek için analitik ile veri kullanımına başlayacağı kaydediliyor. 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!