SON DAKİKA

Korkutan Uyarı: Kar Şiddetini Artıracak ve Tufana Dönüşecek

Kar yağışı ve soğuk hava Türkiye’yi etkisi altına aldı. Hava sıcaklıkları 5-6 derece birden düştü. Dünyaca ünlü meteoroloji sitesi yeni haritayı paylaştı. Kar şiddetini artıracak mı, kar İstanbul’u ne zaman terk edecek.

Bu haber 15 Şubat 2021 - 17:30 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

İstanbul’da kar yağışı önceki gün etkisini artırdı. Her yer beyaz örtüyle kapandı. Kar şiddetini artırıyor. Karın ne zamana kadar devam edeceği merak konusu oldu.

Dünyaca ünlü meteoroloji sitesi yeni haritayı paylaştı. Karlı hava İstanbul’da yer yer bugün ve yarın şiddetini artırıyor. Kar yağışı adeta tufana dönüşecek. Vatandaşlar yaşanacak olumsuzluklara karşı uyarıyor. Yollarda oluşacak buzlanma nedeniyle oluşacak ulaşımda aksamalara dikkat.

BUGÜN VE YARINA DİKKAT

Meteoroloji Uzmanı Orhan Şen, hava durumunu CNN TÜRK canlı yayınında değerlendirdi.
“Bu sistem baktıysanız güneyden, güneybatıdan geliyordu. Bugün döndü. 2000-3000 metre yükseklikte sistemde döndü ve kuzeyden gelmeye başladı. Kuzeyden gelmeye başlaması, şudur; İstanbul’da Marmara kuzey ve doğusunda kar yağışı artar bugün ve yarın. Sıcaklık da düşer. Bugünkü yağış biraz daha farklı olacak, yerde tutacak şekilde olacak. Biraz daha sevineceğiz. Bugün ve yarına dikkat etmemiz gerekiyor. Göl etkisi de yaparak. Karaya geldiğinde yağış fazlalaşır. Sistem doğuya kaydı biraz daha. Ordu’dan İzmir’e kadar bir çizgi çekin, Amasya falan da bu sisteme girdi. Doğu’ya kar yağışı gelmedi. Salı ve çarşamba günü de oraya gelecek.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!