SON DAKİKA

KORKULAN OLDU! AVUSTURYA’DA İKİNCİ KORONAVİRÜS DALGASI BAŞLADI

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz yaptığı açıklamada, korona virüs salgınında ülke genelinde vaka sayılarının arttığına dikkat çekerek, “Kovid-19 salgınında ikinci dalganın başlangıcındayız” dedi.

Bu haber 13 Eylül 2020 - 22:58 'de eklendi.
Abone ol

Korona virüs salgınında ikinci dalganın ne zaman geleceği, ya da gelip gelmeyeceği merak ediliyordu. 

Sputnik’te yer alan habere göre Avrupa’da korona virüs salgının yeniden yükselişe geçmesi ile birlikte ikinci dalga endişesi yaşanmaya başladı.

BAŞBAKAN KENDİ AÇIKLADI 

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz bugün yaptığı açıklamada, ülke genelinde Kovid-19 vakalarında ani bir artışın yaşandığına dikkat çekerek, “Kovid-19 salgınında ikinci dalganın başlangıcındayız” ifadelerini kullandı.

UYARIDA BULUNDU 

Kurz, vaka sayıları bu hızla artmaya devam ederse kısa süre içerisinde bin vaka sınırının aşılacağı konusunda uyarıda bulundu. Avusturya’da Cuma-Cumartesi günleri arasında 869 yeni vaka tespit edilirken, vakaların çoğunun başkent Viyana’da olduğu belirtildi. Ülkede Cuma günü halka açık yerlerde zorunlu maske kullanımı bütün dükkanları ve kamu binalarını kapsayacak şekilde genişletildi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Öte yandan 9 milyon nüfusa sahip olan Avusturya’da şu ana kadar 33 bin 159 kişide koronavirüs tespit edilirken, 756 kişi virüs nedeni ile hayatını kaybetti.

Kaynak: Sputnik 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!