SON DAKİKA

Köprülerdeki Kaçak Geçişlerin İcra Takibi AKP’li Eski Bakan Aksu’nun Oğluna

Köprülerden kaçak geçişlerin icra takibinden Vakıfbank Yönetim Kurulu üyesi ve eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun oğlu Murat Aksu sorumlu hale getirildi.

Bu haber 15 Ağustos 2021 - 16:56 'de eklendi.
Abone ol

Köprülerden kaçak geçenlerin icra takibi, Vakıfbank Yönetim Kurulu üyesi ve eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun oğlu Murat Aksu’ya verilmesinin ardından CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Her taşın altından AKP’lilerin yakınları çıkıyor” dedi. Emir, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın yanıtlaması istemiyle Meclis’e soru önergesi verdi.

Sözcü’den Başak Kaya’nın haberine göre, Emir, “Eski Bakan Abdülkadir Aksu, 26 Mart 2019 tarihinde Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanlığına getirildi ve 26 Mart 2021 tarihinde de bu görevden alındı. Ancak bağımsız üye olarak Vakıfbank Yönetim Kurulundaki görevine devam ediyor. Aksu’nun oğlu Murat Aksu’nun kurucu ortağı olduğu ASC Hukuk Bürosu ise Vakıfbank’ın icra dosyası takibi işlerini yürütüyor. Aynı zamanda Halk ve Ziraat bankalarının da icra dosyalarının takibini yapıyor.” ifadesini kullandı. 

DAHA ÖNCE DE HAZİNE VE MALİYE BAKANININ OĞLU GÖREVLENDİRİLMİŞTİ

Daha önce de Ankara-Niğde otoyolu, Başkent Doğalgaz, TURKCELL İletişim, Boğaziçi Elektrik ve TTNET şirketlerinin icra dosyalarının, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın avukat oğlu Ahmet Nuri Elvan’a verildiği ortaya çıkmıştı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!