SON DAKİKA

KONYA’DA SURİYELİLER İÇİN KADIN DOĞUM EVİ

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Suriyelilerin doğum oranının Türk vatandaşlarından daha fazla olduğunu belirterek, Suriyelilere özel bir Kadın Doğum Hastanesi açmak için bakanlıkla temas kurduklarını, Sağlık Bakan Yardımcısı ile de konuyu görüştüklerini söyledi.

Bu haber 16 Ocak 2020 - 1:53 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Nakıpoğlu Göçmen Sağlığı Merkezi’nde 2019 yılı değerlendirme toplantısı düzenledi.

Suriyeliler için kadın doğum evi yapılacağını söyleyen Koç, Suriyelilerin doğum oranının Türk vatandaşlarından daha fazla olduğunu belirterek, “Suriyeliler şehrimizde yılda yaklaşık 4 bin doğum gerçekleştiriyor. Bizdeki doğum oranları bu rakamın altında” dedi.

SURİYELİLERE ÖZEL KADIN DOĞUM EVİ

Sözcü’nün haberine göre, toplantıda 2020 yılı hedeflerinden bahseden Koç, Konya’da Suriyelilere özel bir Kadın Doğum Hastanesi açmak için bakanlıkla temas kurduklarını, Sağlık Bakan Yardımcısı ile de konuyu görüştüklerini söyledi.

Koç, “Suriyelilerin doğumu, çoğunlukla kamu hastanelerinde oluyor. Bu durum da bazen sıkıntılara sebebiyet veriyor. Bizde kamu hastanelerimizdeki yoğunluğu azaltmak için daha önceden hizmet veren Göçmen Sağlığı Merkezi’nin üst katını Suriyeliler için kadın doğum yeri olarak faaliyete geçireceğiz. Bu hastaneyi Avrupa Birliği (AB) fonu finanse edecek” dedi.

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç.

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç.

“SURİYELİLERİN DOĞUM ORANI BİZE GÖRE DAHA YÜKSEK”

Suriyelilerin doğum oranının Türk vatandaşından fazla olduğunu dile getiren Koç, “Suriyeliler ilimizde yılda 4 bine yakın doğum yapıyorlar. Suriyelilerin doğumu, bize göre daha yüksek. Ne zaman gidecekleri de belli değil. Şimdiden ona göre önlemleri almak zorundayız” diye konuştu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!