SON DAKİKA

KONYA’DA SİYONİST PROTOKOLLER KONGRESİ

İlki 1897 yılında İsviçre Basel’de gerçekleşen Siyonist kongrenin ikincisi 1947 yılında ek protokollerle hayata geçirilmişti. 20. yüzyılı tayin eden siyonist yahudi kongresinin sonuncusunun 2017 yılında Konya’da gerçekleştirildiği ortaya çıktı.

Bu haber 18 Ocak 2020 - 16:18 'de eklendi.
Abone ol

Alınan kararlar bilinmemekle beraber RABITA terör örgütü son kongresini 2009 yılında Mardin de gerçekleştirmiş ve sonrasında tüm Ortadoğu kan gölüne dönmüştü.

Konya’da düzenlenen son kongre ile Büyük İsrail Projesi için dünya savaşı kararları, tıpkı 1897 kongresi sonrası yaşanan kanlı sürecin tekrar başlayacağını gösteriyor olabilir.

GİZEMLİ KONFERANS

Tüm yurtta İsrail ve ABD’ye karşı milyonlarca vatandaşın Kudüs duyarlılığı için meydana indiği 16-17 Aralık tarihlerinde Konya Nun Otel’de düzenlenen, “Yahudi Konferansına” ilişkin hiçbir kurum, kuruluş ve gazeteye bilgi verilmemesi dikkat çekti. Gizemli olarak yorumlanan konferansa, birçok ülkeden akademisyenin katıldığı belirtilirken, söz konusu konferansta İsrail’in çıkarlarına yönelik bilgi formasyonu yapıldığı ileri sürüldü.

“MEVLANA HAFTASI”NI MASKE YAPTILAR

Konferans tarihi de dikkat çeken diğer bir konu oldu. Mevlana Haftası kapsamında Şeb-i Arus törenlerinin düzenlediği tarihe denk getirilen Yahudi Konferansı’na, katılımcı olarak yurt içinde ve yurt dışında onlarca akademisyenin katıldığı öğrenilirken, programa katılan akademisyenlerin “Mevlana Haftası” çercevesinde düzenlenen etkinliklere katılımcı olarak kendilerini göstererek deşifre olmamaya çalıştığı belirtiliyor.

SİYONİZM’E TEŞVİK EDİYORLAR

Konya’da bir araya gelen grubun İsrail lehine bir dergi çıkaracağı da belirtilirken, ulaştığımız bilgiler arasında yer alan şu ifadeler de dikkat çekti: “Yayımlanacak e-derginin amacı, başta siyaset, din ve tarih olmak üzere Yahudi çalışmalarının her yönü ile ilgili hakemli araştırma makaleleri yayınlamaktır. Amacımız, İsrail ve Yahudilik araştırmaları ile ilgilenen araştırmacılar için ulusal ve uluslararası dizinlerde yer alan etki faktörü yüksek bir dergi olarak başvuru kaynağı olabilmektir. Dergi, Tevrat döneminden günümüze kadar Yahudi çalışmalarının tüm yönleriyle ilgili bilginin gelişmesi için kıdemli akademisyenlerin yanı sıra genç bilim insanlarının çalışmaları da yayınlanacaktır. Din, tarih, siyaset, uluslararası ilişkiler, felsefe, ekonomi, edebiyat, sosyoloji, hukuk vb. geleneksel alanlardan güvenlik, çatışma çözümü, medya, kadın, insan hakları, kültür, Holokost, bölge/ alan çalışmaları gibi çağdaş alanlara kadar konularda alanlar arası ve çok alanlı yaklaşımları benimseyen ve teşvik eden araştırma makaleleri yayınlanacaktır.”

ŞALOM’DA BÖYLE HABERLEŞTİRİLDİ… KONUŞULANLAR DA DİKKAT ÇEKİYOR

Konferansa ilişkin ulaştığımız bilgilerde, konu başlıkları da dikkat çekiyor. Hukuk ve uluslararası kanunlara uymayan çete devleti İsrail’e yön verecek politikaların konuşulduğu konferansta, şu başlıklar yer aldı: “Arap Baharı Sonrasında İsrail’in Ulusal Güvenlik Politikasını Kavramsallaştırmak, Yahudiler ve Iraklı Kürtlerin İlişkileri, Yahudi Tarihi ve Yahudilik Eğitimi Üzerine Notlar, Yahudilikte Faiz Yasağının Etrafından Dolaşma, Türkiye-İsrail İlişkilerinde Yeni Rekabet: Türkiye’nin Kudüs’teki Etkisi, Türkiye’de Yabancı Dil Olarak İbrani Dili Eğitimi, Tarihten Günümüze Siyon Aşkı ve Siyonizm, Vatikan Konsili ve Katolik Yahudi İlişkileri. Yahudi ve Aristo Felsefesini Uzlaştırma Çabası: İbnMeymun (Maimonides) Ekseninde Bir İnceleme, Demir Çağı Yazılı ve Arkeolojik Kaynaklarında İsrail ve Yahuda Krallıkları, İsrail Tarih Ders Kitaplarının (1948-2000) Gözünden Filistin’deki Osmanlı Egemenliğinin Son Dönemlerinde Osmanlı-Yahudi İlişkileri, Türkiye Yahudilerinin Büyüyen Sorunları ve La Boz de Türkiye’nin Çözümü, Siyahi İbraniler’ ve ‘Arap Baharı Sonrasında İsrail’in Ulusal Güvenlik Politikasını Kavramsallaştırmak.”

Hukuk ve uluslararası kanunlara uymayan çete devleti İsrail’e yön verecek politikaların konuşulduğu konferansta, şu başlıklar dikkat çekti:

Arap Baharı Sonrasında İsrail’in Ulusal Güvenlik Politikasını Kavramsallaştırmak.

Yahudiler ve Iraklı Kürtlerin İlişkileri, Yahudi Tarihi ve Yahudilik Eğitimi Üzerine Notlar.

Yahudilikte Faiz Yasağının Etrafından Dolaşma.

Türkiye-İsrail İlişkilerinde Yeni Rekabet: Türkiye’nin Kudüs’teki Etkisi.

Türkiye’de Yabancı Dil Olarak İbrani Dili Eğitimi, Tarihten Günümüze Siyon Aşkı ve Siyonizm, Vatikan Konsili ve Katolik Yahudi İlişkileri.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Yahudi ve Aristo Felsefesini Uzlaştırma Çabası: İbnMeymun (Maimonides) Ekseninde Bir İnceleme, Demir Çağı Yazılı ve Arkeolojik Kaynaklarında İsrail ve Yahudi Krallıkları.

İsrail Tarih Ders Kitaplarının (1948-2000) Gözünden Filistin’deki Osmanlı Egemenliğinin Son Dönemlerinde Osmanlı-Yahudi İlişkileri.

Türkiye Yahudilerinin Büyüyen Sorunları ve La Boz de Türkiye’nin Çözümü.

Siyahi İbraniler ve Arap Baharı Sonrasında İsrail’in Ulusal Güvenlik Politikasını Kavramsallaştırmak.

Kaynak: Milli Gazete

TÜRKİYE DE NİYE TOPLANDILAR

RABITA örgütü ve Yahudi kongresinin AKP iktidarında Türkiye’de toplamış olması dikkat çekici değil mi?

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR