SON DAKİKA

Konya’da Korkutan Görüntü: Obruk İçinde Obruk Oluştu

Konya’nın Karapınar ilçesinde oluşumunu tamamlamayan obruğun içinde yaklaşık 45 metre çapında 2 metreye yakın derinliğe sahip yeni obruk oluştu. Çevre halkından Şammas Parlak, “Obruk içerisinde obruk olmasına ilk defa şahit oluyoruz” dedi.

Bu haber 27 Ağustos 2021 - 20:56 'de eklendi.
Abone ol

Karapınar ilçesinde yer altı sularının çekilip, toprağın çökmesiyle meydana gelen ve sayıları 600’e ulaşan obruğa bir yenisi daha eklendi. Reşadiye Mahallesi Averen mevkisinde yıllar önce gerçekleşen ancak oluşumunu tamamlamayan obruğun içinde  45 metre çapında  2 metreye yakın derinliğe sahip yeni obruk oluştu.

“SÜREKLİ TEDİRGİNLİK İÇİNDEYİZ”

Çevre halkından Şammas Parlak, yeni obruğun birkaç gün önce gerçekleştiğini tahmin ettiklerini belirterek, “Obruk içerisinde obruk olmasına ilk defa şahit oluyoruz. İlçemizde ve bu mevkide obrukların oluşmasına alıştık, ancak sürekli tedirginlik içindeyiz. Buralarda koyun otlatıyoruz, tarlalarda çalışıyoruz. Sürekli can tehlikesi içindeyiz” dedi.

Bahattin Parlak da (60) ilk obruğun ne zaman meydana geldiğini bilmediklerini belirterek, ”İlk obrukta tam göçme olmamıştı. 100 metre çapında alanı kapsıyordu. Bu obruk içerisinde çocukluğumuzdan beri gezer dolaşırdık” diye konuştu. DHA

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!