SON DAKİKA

Konya’da 65 Metrelik Obruk Korkuttu

Konya’nın Karapınar ilçesinde 3 metre çapında, 65 metre derinliğinde obruk oluştu. Obruk yeni oluştuğu için zaman zaman çökmeler devam ediyor.

Bu haber 31 Mayıs 2021 - 1:25 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Reşadiye Mahallesi Güllükuyu Mevkisi’nde tarlada su boruları yerleştiren Bekir İlhan, yakındaki dedesine ait tarlaya gitti. Döndüğünde tarlasında obruk olduğunu farkeden İlhan, büyük korkuya kapıldı.

İlhan’ın haber vermesi üzerine bölgedeki yaşayanlar tarlaya gelerek obruğu inceledi. Obruğun, 3 metre çapında ve yaklaşık 65 metre derinlikte olduğu görüldü.

“Tarlanın ortasında farklılık gördüm”

Obruğu görünce paniğe kapıldığını söyleyen Bekir İlhan, “Sabah tarla içerisinde obruk yoktu. Erken saatlerde kalktım, sulama borularını değiştirdim. Sonra diğer tarlaya gittim, geldim. Döndüğümde tarlanın ortasında farklılık gördüm. Yanına yaklaşmaya çalıştım ama biraz korktum. Korkumu yenerek yaklaştığımda obruk olduğunu farkettim ve hemen dedeme haber ettim. Tarlada yonca ekiliydi. Birkaç gün önce onun hasadı yapıldı ve balyalar yapıldı. Obruğun olduğu tarlada kamyon ve işçiler vardı. Allah’tan o sırada oluşmadı” dedi.

Tarla sahibi ise daha önce de yakındaki başka bir tarlada 2 obruk oluştuğunu vurgulayarak, “Bu bölgede birkaç tane daha obruk bulunuyor. Tarlada çalışınca korku yaratıyor” diye konuştu.

Atatürk'ün Katilleri

Öte yandan obruk yeni oluştuğu için zaman zaman çökmeler devam ediyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!