SON DAKİKA

Konya’da 23 Nisan Kutlamasına Polis Müdahalesi

Konya’da polis ekipleri, akşam saatlerinde bir sitede yapılan 23 Nisan kutlaması için tutanak tuttu. Tutanakta, “pandemi kurallarının ihlal edilmediğinin” belirtilmesine rağmen kutlama sonlandırıldı.

Bu haber 24 Nisan 2021 - 17:40 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Konya’nın Selçuklu ilçesi, Selçuk Mahallesi’ndeki Altınpark Sitesi’nde dün akşam saatlerinde site yönetimi 23 Nisan kutlaması yaptı. Ancak kutlamaya polis müdahale ederek saat 22.15’te sonlandırdı.

 

Polis tutanağında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için yapılan marş ve ışık gösterisi için kullanılan “23 Nisan programının yapıldığı, müzik çalındığı şeklinde ihbar üzerine (…) eğlencenin sonlandırılmaması durumunda ekiplere gerekli işlemin yapılacağı bildirilmiştir” ifadeleri dikkat çekti.

Tutanakta, site içerisinde yapılan 23 Nisan kutlamaları konusunda, “Pandemi kuralları çerçevesinde herhangi bir sosyal mesafe ve maske takmama ihlallerinin olmadığı, sadece iki görevli ile site yöneticisi Haydar Çekkılıç isimli şahsın olduğu görülmüş, şahıslara gerekli ikazlar yapılarak yapılan ışıklı ve sesli gösteriye son verilmiş olup, iş bu tutanak mahalinde tarafımızdan tanzim ile altı bilikte imza altına alınmıştır” denildi. 

Atatürk'ün Katilleri

Sosyal mesafe ve maske ihlali yapılmadığını belirleyen polis ekipleri, site yönetimini uyararak kutlamalara son verdi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!