SON DAKİKA

Konya Şehir Hastanesi’nde Dehşet: Doktoru Vurup İntihar Etti

Konya Şehir Hastanesi’nde bir kişi, önce doktoru sonra kendini silahla vurdu. Doktor ve saldırgan hayatını kaybetti. Başka bir hastanede güvenlik görevlisi olarak çalışan saldırganın annesinin ölümünden doktoru sorumlu tuttuğu için saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edildi.

Bu haber 06 Temmuz 2022 - 15:46 'de eklendi. Son Güncelleme6 Temmuz 2022 - 17:14
Abone ol

Olay, Konya Şehir Hastanesi’nin Kardiyoloji bölümünde yaşandı. Konya’nın Yunak İlçe Devlet Hastanesi’nde güvenlik görevlisi olduğu öğrenilen Hacı Mahmut Akçay, Kardiyoloji doktoru Ekrem Karakaya’yı başından vurdu. Saldırgan daha sonra aynı silahla intihar etti.

Doktor Karakaya ve saldırgan Hacı Mahmut Akçay tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Saldırganın annesinin kardiyolog Karakaya’nın hastası olduğu ancak tedavi sürecinde hayatını kaybettiği, saldırıyı da bu yüzden gerçekleştirdiği iddia edildi.

Yaşanan olayın ardından hastaneye çok sayıda polis ekibi sevk edilirken İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç’un da hastanede bulunduğu ve olaya ilişkin bilgi aldığı öğrenildi.

MUAYENELER DURDURULDU

Saldırının ardından Konya Şehir Hastanesi’nde muayeneler durdurulurken, hastane önüne toplanan sağlık çalışanları ‘hekime uzanan eller kırılsın’ sloganları attı.

SALDIRYA BİRÇOK KİŞİ TEPKİ GÖSTERDİ 

Saldırıya sosyal medyada birçok vatandaş tepki gösterirken, CHP Kütahya Milletvekili ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Ali Fazıl Kasap, “Konya Şehir Hastanesi’nde görevli Kardiyoloji Uzmanı Doktor Ekrem Karakaya’yı bir şahıs silahla vurarak katletti. Yine bir hekim katledildi. Yine hiçbir önlem yoktu. X-ray, panik butonu, güvenlik önlemi yok. Tweet atarak şiddeti önleyemeyiz demiştik. Başımız sağolsun” ifadelerine yer verdi.

MESLEKTAŞLARINDAN PROTESTO 

Ekrem Karakaya’nın, öldürülmesi, görev yaptığı Şehir Hastanesi’nin bahçesinde mesai arkadaşlarınca protesto edildi. Karakaya’nın meslektaşları, büyük üzüntü içinde olduklarını, sağlık çalışanlarına şiddetin durmasını istediklerini dile getirdi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR