SON DAKİKA

Konya Büyükşehir Belediyesi’nden Mescid-i Aksa Gezisi: 2 Milyon 872 Bin Lira Harcanacak

AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi, 250 kişiyi Kudüs Mescid-i Aksa’ya götürecek. Lüks konaklamalı gezi için 2 milyon 872 bin lira harcanacak…

Bu haber 25 Ekim 2022 - 14:51 'de eklendi.
Abone ol

En borçlu belediyeler arasında yer alan ve başkanlığını AKP’li Uğur İbrahim Altay’ın yaptığı Konya Büyükşehir Belediyesi 250 kişiyi Kudüs’e götürüp Mescid-i Aksa’yı gezdirecek. Geziye Medeniyet Okulu projesi kapsamındaki yarışmada dereceye giren öğrenci ve öğretmenler katılacak.

Beş yıldızlı otellerde konaklanacak gezinin maliyeti 2 milyon 872 bin 200 lira olacak. AKP’li Belediye haziran ayında da bir başka Mescid-i Aksa gezisi düzenlemiş bunun için de 719 bin 200 TL ödemişti. Belediyenin yalnızca Kudüs gezileri için 2022 yılında ödediği tutar 3 milyon 546 bin 400 TL’ye ulaştı.

50 EURO HARÇLIK VERİLECEK

Gezideki konaklamalar, 10 adet single, 60 adet iki kişilik ve 40 adet üç kişilik odalarda yapılacak. Konaklamak için Mescid-i Aksa’ya en fazla üç kilometre mesafede bulunan en az beş yıldızlı otel tercih edilecek. Yemeklerde açık büfe sistemi tercih edilecek.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Gezinin 3 gece 4 gün şeklinde yapılması planlandı. Gezi kapsamında Mescid-i Aksa, Kubbet’us Sahra, Baburrahme Kabristanlığı, Zion Tepesi, El Halil, Beyt Lahm, Lut Gölü gibi yerler ziyaret edilecek. Geziye katılacak her bir çocuk için 50 Euro da harçlık verilecek.

KAYNAK: SÖZCÜ

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR