SON DAKİKA

KOCAELİLİ FİRMANIN SUCUKLARINDA İKİNCİ KEZ DOMUZ ETİ TESPİT EDİLDİ

Ekim ayında ürettiği sucukta domuz eti çıkmış, üstelik yaptığı açıklama ile bakanlığı yalanlamıştı.

Bu haber 15 Ocak 2020 - 14:08 'de eklendi. Son Güncelleme15 Ocak 2020 - 14:13

Daha önce ürettiği sucukta domuz eti çıkmış, üstelik yaptığı açıklama ile bakanlığı yalanlamıştı.

BU KEZ 386 ÜRÜN

Tarım ve Orman Bakanlığı bir kez daha laboratuvar tahlilleri ile taklit ve tağşiş (Bir şeyin içine başka bir madde karıştırma) yapıldığı tespit edilen ürünleri ve bu ürünleri üreten firmaları açıkladı. Listede bu kez 229 firmaya ait 386 adet ürün var.

KANGAL FERMENTE SUCUK

Listede en dikkat çeken firmalardan biri kuşkusuz Türkiye’nin en ünlü sucuk markalarından biri olan ve ilimizde üretim yapan Gıda. 12 Ekim 2019 tarihinde bakanlık tarafından teşhir edilen listede “Gurme” markalı sucuk ve Macar salamda , aynı firmanın ürettiği birbaşka içinde de kanatlı eti tespit edilmişti.

BAŞKA MARKALAR ALTINDA

Fabrikası ’da bulunan Sanayi Ticaret Limited Şirketi adlı firma yaptığı açıklama ile bakanlığı yalanlamıştı. Ancak bakanlığı yalanlayan Gurme Gıda’nın daha sonra başka markalar altında yeniden piyasaya mal verdiği tespit edilmişti.

İKİNCİ KEZ DOMUZ ETİ

Bakanlığın dün yaptığı teşhir listesi içinde yine Gurme Gıda’nın yer alması dikkat çekti. Geçen yılın mayıs ayında yine Kangal Fermente Sucuk’tan alınan numunelerin içinde de domuz eti tespit edildiği açıklandı. Böylelikle Gurme Gıda’nın ürünlerinde, yaklaşık 3 aylık zaman diliminde ikinci kez domuz eti tespit edilmiş oldu.

“BİLDİRİN”

Bakanlık bu firmaya karşı gereken cezaları da kesti ancak ceza miktarı kamuoyuna açıklanmadı. Teşhir uygulamasının başladığı 2012 yılından bu yana 1443 firmaya ait 3 bin 202 parti ürünü teşhir ettiğini açıklayan bakanlık, vatandaşların ihbar, şikayet, CİMER ve Alo 174 Gıda Hattı’na başvurularının devam etmesini talep ediyor.

Kaynak: https://www.enkocaeli.com/haber/3589875/kocaelili-firmanin-sucuklarindan-yine-domuz-eti-cikti

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!