SON DAKİKA

KKTC’DEN SEYAHAT UYARISI

KKTC Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı corona virüs nedeniyle seyahat uyarısında bulundu.

Bu haber 05 Mart 2020 - 23:20 'de eklendi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan uyarı şöyle:

Dünyanın çeşitli bölgelerinde yaygın olarak görülen Coronavirüs’e karşı ülkemizde alınan önlemler salgının yayılmasına bağlı olarak güncellenmiştir. Alınan önlemler kapsamında salgının yoğun olarak görüldüğü riskli ülkeler arasında olan Çin, İran, Irak, Güney Kore ve İtalya’dan adaya seyahat edecek olan üçüncü ülke vatandaşlarının ülkemize kara, deniz ve hava sınır kapılarından girişi ikinci bir duyuruya kadar durdurulmuştur.

Bahsekonu ülkelerden KKTC’ye geri dönecek olan vatandaşlarımız bu kısıtlamanın dışında olup, son 14 gün içerisinde bu ülkelerde bulunmuş KKTC vatandaşları kara kapıları, hava ve deniz limanlarında Sağlık Bakanlığı personeli gözetiminde bilgi formu dolduracak ve gerekirse karantinaya alınmaları sözkonusu olacaktır.

Bahsekonu ülkelerden KKTC’ye Türkiye üzerinden dönecek olan vatandaşlarımız ise aynı şekilde yolcu bilgi formu doldurarak sağlık kontrolünden geçmelerinin ardından, riskli bulunanlar Türkiye’de 14 gün karantinaya alınabilecektir.

Bahsekonu virüs salgını tehdidi nedeniyle vatandaşlarımızın sözkonusu ülkelere ziyaret gerçekleştirmemeleri önemle tavsiye olunur. Daha fazla bilgiye aşağıdaki acil durum hatlarından ulaşılabilir.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!