SON DAKİKA

Kırşehir’deki 23 Nisan Kutlamalarında Arapça Müzikler Çalındı

Kırşehir’de yapılan 23 Nisan etkinliğinde skandal. Milli bayramda çocuklara, Arapça müzikler açıldı.

Bu haber 23 Nisan 2022 - 19:51 'de eklendi.
Abone ol

Kırşehir’de düzenlenen 23 Nisan etkinliklerinde tartışmalı görüntüler ortaya çıktı. Özel ve devlet okullarından gelen binlerce öğrencinin katılımıyla düzenlenen törenlerde çocuklara Arapça müzikler çalındı.

Batuhan Çolak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, görüntülerin törenlere katılan bir okuyucusundan geldiği ifade ederek şunları söyledi:

“Kırşehir Kentpark’ta düzenlenen 23 Nisan etkinliğinde Arapça şarkılar çalınıyor. Tüm bunları bilinçli yaptıklarını düşünüyorum artık.”

BELEDİYE BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA

Kırşehir Kentpark’ta düzenlenen etkinliği il genelindeki tüm okullardan katılım olduğu öğrenildi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Konuyla ilgili olarak Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, etkinliğin kendileriyle bir bağı olmadığını valilik tarafından organize edildiğini söyledi:

“Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, şimdi Valiliğin programı olduğunu, belediyenin bu etkinlikle ilgisinin olmadığını açıkladı.” 

FARKLI İLLERDE DE YAPILMIŞ

Batuhan Çolak’ın paylaşımın altına mesaj atan bir vatandaş, Ankara’daki bir okulun 23 Nisan etkinliklerinde de Arapça müzikler çalındığı ileri sürdü.

“Bugün Ankara’da çok merkezi bir okulda da aynısı oldu once arap şarkısı giriyor sonra baska dilde bir şarkı basta her milletten çalınıyor diye dusundum ama hiç anlamadığım bir şekilde Arapça 3-4 defa çaldı cok sinirim bozuldu. Bizim kendi halk oyunlarımız dururken.”

Kaynak: Aykırı

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR