SON DAKİKA

KİPTAŞ’ın Dar Gelirliler için Yaptığı 2 Bin Konut AKP’lilere Verilmiş

AKP döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından dar gelirliler için yapılan KİPTAŞ Çatalca Sosyal Konutları’nı, AKP’li üst düzey şirket yöneticileri ve partililerin aldığı ortaya çıktı.

Bu haber 15 Temmuz 2021 - 0:00 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

AKP döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından dar gelirliler için yapılan KİPTAŞ Çatalca Sosyal Konutları’nı, AKP’li üst düzey şirket yöneticileri ve partililerin aldığı ortaya çıktı.

Odatv’de yer alan habere göre Sosyal konut alanlar arasında Türk Hava Yolları Basın Müşaviri ve 41 ayrı şirketin yönetim kurulunda bulunan Yahya Üstün, AKP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Rabia İlhan, Okçular Vakfı Eski Genel Müdürü, Hezarfen Şirketi Sahibi Hüseyin Avni Önder gibi isimler yer alıyor.

Süreç, 2015 yılı Eylül ayı içerisinde 2138 adet konut doğrudan hak satışı şeklinde satışa sunulmasıyla başladı. İddiaya göre önceden AKP İstanbul İl Başkanlığında hazırlanan listelerle satışlar gerçekleştirildi.

Talebin bu kadar fazla olmasına rağmen daire sayısı kadar talep toplanarak herhangi bir kura çekilmeden yapılan satışlarda ödeme programı da 20.000 TL peşin 19.750 TL 24 ay sonra ödenecek şekilde, kalan miktar 100.000 TL banka kredisi ya da KİPTAŞ’a 24 taksit ödeyecek şekilde planlandı.

Evleri alanlara da 5 yıl devir yasağı kondu.

Temmuz 2018 Yılında teslimleri başlanan projenin yüklenicileri AKP ile birlikte adını duyuran Nas İnşaat ve Kibritçi İnşaattı. 

Atatürk'ün Katilleri

Öte yandan daire satışı yapılacak kişilere yerel seçimlerde oy kullanmak üzere ikamet adresini Çatalca’ya taşıma şartı konulduğu da belirtilen iddialar arasında.

İşte dar gelirliler için yapılan konutları alanların listesi:

ÖZKAN’DAN TEPKİ: O İSME DİKKAT ÇEKTİ

CHP’li Tuncay Özkan ‘AKP döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından dar gelirliler için yapılan KİPTAŞ Çatalca Konutlarını, AKP’li yöneticilerin aldığı ortaya çıktı. Konut alanlardan biri de “Esenyurt düşerse Kudüs düşer” diyen Eski AKP’li Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe’nin oğlu’ ifadesini kullandı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!