SON DAKİKA

KİM JONG-UN’DAN İLGİNÇ KORONAVİRÜS ÖNLEMİ: 1 KİLOMETREDEN FAZLA YAKLAŞANI VURUN

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un´un, corona virüsüne (Covid-19) karşı önlem olarak ülkesinin Çin ile olan sınırlarındaki muhafızlara gerçek mermi dağıtılması ve 1 kilometreden fazla yaklaşanın vurulması emrini verdiği iddia edildi.

Bu haber 30 Ağustos 2020 - 1:15 'de eklendi.
Abone ol

Dünyanın en kapalı ülkelerinden biri olan bilinen ve ülkeyi Kim Jong-un hakkında sık sık yeni bir iddia ve gelişmenin ortaya atıldığı Kuzey Kore’nin corona virüsü salgınıyla mücadele kapsamında yeni önlemler aldığı öne sürüldü…

Resmi verilere göre corona virüsü vakasının “sıfır” olduğu Kuzey Kore’nin lideri ülkesinin sınırlarına 1 kilometreden fazla yaklaşanları vurma emri verdiği iddia edildi. Bütün dünyada paniğe sebep olan corona virüsü vakası tespit edilmemesine rağmen Güney Kore’den ülkeye giriş yapan bir kişide “Covid-19 şüphesi” olduğunu duyuran Kuzey Kore ile ilgili yeni iddiayı Radio Free Asia (RFA) gündeme getirdi.

RFA’nın haberinde Kim Jong-un, ülkesinin Çin ile olan sınırlarındaki muhafızlara gerçek mermi dağıtılmasını emretti. Ülkesinin sınırlarına 1 kilometreden fazla yaklaşanların da vurulması emrini verdiği belirtildi.

DÜŞMAN ‘VİRÜSLE’ SIZMAYA ÇALIŞIYOR

RFA’daki haberde, “Hoeryong şehrinde polis, Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan, Kuzey Kore-Çin sınırının 1 kilometre yakınında bulunan herkesi orada bulunma nedenleri ne olursa olsun öldüreceklerini söyleyerek acil bir bildirim yayınladı” denildi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Öte yandan, Kuzey Kore polisinin halka “düşmanın” virüsle sınırlarına “sızmaya” çalıştığını söylediği ifade edildi. Yakın zamanda yaşanan gıda kıtlığı ve son sel felaketlerinden kaynaklanan yıkıma rağmen Kuzey Kore, dış yardımı reddediyor.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!