SON DAKİKA

Kılıçdaroğlu’ndan vekillere ırkçı dil uyarısı

Hürriyet’ten Rıfat Başaran’ın haberine göre, Kılıçdaroğlu toplantıda kurmaylarına özellikle sosyal medyada kullanılan ‘kutuplaştırıcı söylemlerin kınanması’ gerektiğini söyledi.

Bu haber 25 Ocak 2018 - 7:10 'de eklendi ve 64 kez görüntülendi.

Hürriyet’ten Rıfat Başaran’ın haberine göre, Kılıçdaroğlu toplantıda kurmaylarına özellikle sosyal medyada kullanılan ‘kutuplaştırıcı söylemlerin kınanması’ gerektiğini söyledi.

‘TBMM DERHAL TOPLANMALI’

Toplantıdan sonra konuşan Bülent Tezcan da özetle şunları söyledi:

“Zeytin Dalı Harekatı bir parti operasyonu, bir siyasi parti harekatı, bir iç siyaset malzemesi değildir. Bunu tek bir partinin merkezindeymiş gibi gösterip, parti kongrelerinde açıklamak ve parti kongreleri üzerinden ülkeyi bilgilendirmek kabul edilebilir bir şey değildir. Yapılması gereken şey, milletin temsilcisi olan TBMM’yi derhal toplantıya çağırıp, orada bilgi vermekti.

‘CİDDİ BİR SINIR GÜVENLİĞİ SORUNU’

Terör artık uluslararası boyutuyla bütün insanlığı tehdit eden, önemli bir problem haline gelmiş durumda. Türkiye’nin bölgeden kaynaklı terör nedeniyle ciddi, esaslı bir sınır güvenliği sorunu var. Bölgedeki terör, sadece Ortadoğu’nun meselesi olmanın ötesinde, bizim iç sorunumuz haline gelmiş ve bu çerçevede bir ciddi sınır güvenliği sorunu halini almıştır.

‘BİR AN ÖNCE HEDEFE ULAŞMASINI BEKLİYORUZ’

Bir an önce bu harekatın, askerimizin burnu kanamadan, mümkün olduğunca kayıp vermeden, en az kayıpla hedefe ulaşmasını bekliyoruz.

‘EMPERYALİST BİR PROJE VAR’

Bölgede oluşturulmak istenen koridor, halkların kardeşliğini baltalayan bir emperyalist koridordur. Halkların barışı ve bir arada yaşamasına hizmet eden bir proje değil, tam tersine onların arasında bariyer oluşturacak bir projedir. Bölge içerisinde Suriye’yi, Irak’ı, Ortadoğu’yu etnik ve inanç ayrışmaları üzerinden atomize edip, yeniden tarif etmeye çalışan bir emperyalist proje vardır. Bu projeye başından itibaren CHP olarak karşı çıktık. Bu proje, zaman zaman çeşitli isimlerde ifade edilmiştir. Zaman gelmiştir ‘Büyük Ortadoğu Projesi’ denmiştir, bölgede buna eş başkanlar bulunmuştur, zaman zaman ‘Genişletilmiş Ortadoğu Projesi’ denmiştir, zaman zaman Suriye, Irak diye ya da başka şekillerde ortaya çıkmıştır ama hedef aynıdır. Hedef, Ortadoğu’yu etnik ya da mezhepsel ayrışmalarla çatışma haline sokup, güvensiz bir bölge yaratmak ve o güvensiz bölgeyi kontrol etme planıdır.”

‘BİLAL ERDOĞAN’IN ORADA İŞİ NE?’

Harekatın yönetildiği yerde çekilen bir fotoğrafı hatırlatan Tezcan”Bilal Erdoğan’ın orada işi ne? Hangi görevle oraya girmiştir? Bu fotoğrafın anlamı, mesajı nedir? Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yakışan bir fotoğraf mı?” sorularını yöneltti  ve ‘”Kimin oğlu olursanız olun, isterseniz padişah şehzadesi olun. Kalkıp da böyle önemli bir günde, böylesi mesaj veren fotoğrafları paylaşma hakkını nereden ve kimden alıyorsunuz? Bu, millete saygısızlıktır. Bu konuda ciddi ve esaslı bir açıklama bekliyoruz. Bir, özür bekliyoruz” dedi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Get it on Google Play