SON DAKİKA

Kiğılı’dan Kadın Çalışanlarına Kıyafet Maili: Mavi Yakayla Birlikte Çalışırken Dekolte ve Etek Boylarına Dikkat Edin

Erkek giyim markası Kiğılı, kadın çalışanlarına gönderdiği kıyafet maili ile gündemde. Kiğılı, kadın çalışanlarına ‘basen dikkat çekmeyecek şekilde’ giyinilmesi uyarısında bulundu.

Bu haber 15 Haziran 2022 - 19:19 'de eklendi.
Abone ol

Türkiye’de birçok mağazası bulunan erkek giyim markısı Kiğılı’nın kadın çalışanlarına gönderdiği “Kıyafet yönetmeliği” maili sosyal medyada gündem oldu.

Çalışanların kılık-kıyafetinin nasıl olacağının belirtildiği açıklamada artan hava sıcaklıklarına dikkat çekildi.

Açıklamada kadın çalışanların dekolte ile etek boyunda aşırıya kaçmaması ve ‘basen dikkat çekmeyecek şekilde’ giyinilmesi istendi.

Yapılan açıklama şu şekilde:

“Değerli Çalışma Arkadaşlarımız, artan hava sıcaklıklarıyla birlikte kılık-kıyafet prosedürünü tekrardan hatırlatmak istedik. Aksesuar, saç bakımı, dekolte, etek boyu ile ilgili kurallar, kılık-kıyafet prosedürümüzde açıkça belirtilmiştir.

Mavi yaka çalışma arkadaşlarımız ile birlikte çalıştığımız için özellikle dekolte, etek boyları konusunda aşırıya kaçılmaması ve basen dikkat çekmeyecek şekilde giyinilmesi gerektiğini bilgilerinize sunarız. Sevgi ve Saygılarımızla”

KİĞILI CEO’SUNDAN AÇIKLAMA

Kadın çalışanlara yönelik mailin gündem olmasının ardından Kiğılı CEO’su Sena Suerdem’den açıklama geldi. Suerdem’in açıklaması şöyle:

“Kıyafet Yönetmeliği Hakkında” başlıklı bilgilendirme içeriğimizin çeşitli sosyal medya platformlarındaki paylaşımına ilişkin bir açıklama yapma gereği duyuyoruz.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Türkiye’nin en köklü erkek giyim markası Kiğılı olarak, kurulduğumuz ilk günden bugüne tüm çalışanlarımız ile el ele işimizi en iyi şekilde yapmaya gayret ediyoruz. Eşitlik, adalet, hakkaniyet ve aile olma üzerine kurulu kurum kültürümüzün bizi her zaman geleceğe taşıyacağına olan inancımız ile iş süreçlerimizi yönetiyoruz.

Bununla birlikte, her şirkette olduğu gibi şirketimizde de uygulanan kılık kıyafet prosedürünün mevsim değişikliği ile birlikte tekrar hatırlatıldığı iç iletişim duyurumuzun, maalesef kurum kültürümüzle bağdaşmayan ifadeler içerdiğini gördük. Olaydan haberdar olur olmaz haddini aşan bu ifadelerden ötürü, öncelikle tüm çalışanlarımızdan özür diledik. Bu vesile ile bir kez daha Kiğılı ailesinin tüm çalışanlarından, müşterilerimizden ve iş ortaklarımızdan özür dileriz. Bu metnin kesinlikle Kiğılı ve üzerine kurulu değerleri yansıtmadığının bir kere daha altını çizmek isteriz.

Çıktığımız yolda yaptığımız sayısız proje ve uğraşlarımızın bir hata ile geri plana düşmesini asla istemeyiz. Hem kendi içimizde hem etki ettiğimiz her noktada bunun için çalışmaya devam edeceğimizi, böyle bir olayın bir daha yaşanmaması için her türlü önlemi ivedilikle aldığımızı bilmenizi isteriz.

Kiğılı Ailesi olarak böyle bir konu ile gündemde olmaktan büyük üzüntü duyduğumuzu belirtir, tüm kamuoyundan tekrar özür dileriz.

Saygılarımızla, Kiğılı CEO’su Sena Suerdem”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR