SON DAKİKA

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN KORUMALARI HAKKINDA SORUŞTURMA

İçişleri Bakanlığı, Kılıçdaroğlu’na linç girişimine ilişkin olarak Kılıçdaroğlu’nun korumaları hakkında soruşturma başlattı.

Bu haber 30 Nisan 2019 - 21:49 'de eklendi. 171

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nnu Ankara’nın Çubuk ilçesinde maruz kaldığı saldırıyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı’ndan dikkat çeken bir soruşturma adımı geldi.

Bakanlık, saldırıya ilişkin olarak Kılıçdaroğlu’nun korumaları hakkında soruşturma başlattı.

Sabah’ın haberine göre, Kılıçdaroğlu’nun asker cenazesine gittiği gün yanında 4 korumanın bulunduğu tespit edildi. İçişleri Bakanlığı bunun üzerine Kılıçdaroğlu’nun korumalarıyla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında diğer 14 korumanın o gün neden orada olmadığı araştırılıyor. Korumaların o gün kaçının izinli olduğu, kaçının görevde olduğu, görevli olan korumaların o gün olay yerine gidip neden gitmedikleri tek tek inceleniyor. Soruşturma tamamlandığında İçişleri Bakanlığı korumalarla ilgili gerekli idari ve yasal işlemlere başlayacağı belirtiliyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçen hafta bir televizyon kanalında CHP liderine yapılan saldırı ile ilgili bilgi verirken “Kılıçdardoğlu korumalarının ne iş yaptığına bir baksın? Ben bakacağım ama kendisi de baksın. Koruma işiyle mi ilgileniyorlar, başka işlerle mi meşguller bir baksın” demişti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın