SON DAKİKA

Kazak Halkı Fakirlikle Mücadele Ederken Nazarbayev’in Kızı Servetini İngiltere’ye Kaçırdı

Kazak halkı, Kazakistan’ı sömüren dikta yönetimi tarafından fakirliğe mahkum edilmişken bir önceki diktatör Nursultan Nazarbayev’in kızı Aliya Nazarbayeva yaklaşık 4 milyar liralık servetini İngiltere’ye kaçırdı.

Bu haber 10 Ocak 2022 - 18:17 'de eklendi.
Abone ol

İngiliz The Telegraph’ın aktardığı habere göre göre, Kazakistan’ın eski diktatörü Nursultan Nazarbayev’in kızı, 220 milyon sterlinlik (yaklaşık 4,1 milyar lira)  servetini ülke dışına çıkardıktan sonra, 18 milyon sterlin değerinde lüks bir jet ve 8,75 milyon sterlinlik bir malikane satın aldı.

İNGİLİZ VATANDAŞLIĞI ALMAK İÇİN JET VE MALİKANE SATIN ALDI

41 yaşındaki Aliya Nazarbayeva, iki mali danışmanına, Lichtenstein’dan İngiliz Virgin Adaları’ndaki  denizaşırı tröstlere ve şirketlere para aktarma talimatı verdikten sonra, İngiltere’de oturma izni elde etmek amacıyla kuzey Londra’daki Highgate’de bir malikane ve bir Challenger Bombardier jeti satın aldı.

MALİ DANIŞMANLARLA ANLAŞMAZLIK SKANDALI ORTAYA ÇIKARDI

Telegraph gazetesinin haberine göre,  Nazarbayeva iki mali danışmanıyla anlaşmazlığa düşerek sahtekârlık, fonların zimmete geçirilmesi, dolandırıcılık amaçlı komplo, mütevelli görevi ihlalleri ve sebepsiz zenginleşme ile suçlandı. Bu anlaşmazlık, yaptığı harcamaları ve lüks hayatını gün yüzüne çıkardı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR