SON DAKİKA

KAYSERİ’YE 101 MİLYON TL’LİK MİLLET BAHÇESİ

Kayseri’de kurulması planlanan ve Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi adı verilecek projenin 100 milyon 900 bin liraya mâl olacağı ortaya çıktı.

Bu haber 27 Ekim 2020 - 0:00 'de eklendi.
Abone ol

Kayseri’de 1 milyon 260 bin metrekare alana yapılacak olan millet bahçesinin 100 milyon 900 bin liraya mâl olacağı orataya çıktı.

11 Eylül’de sözleşmesi imzalanan parkta biyolojik gölet, etkinlik çayırı, sosyal buluşma alanları, koşu ve bisiklet parkurları, 10 çocuk bahçesi, üç millet kıraathanesi, kaykay pisti ile drone maket uçak pisti, çiçek bahçeleri ve pist bisikleti yarışları için veledrom da olacak.

PROJEYE CUMHURBAŞKANIMIZIN İSMİ YAKIŞIR’

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, Kayseri Millet Bahçesi’nin 21 Mart 2022’de açılması planlanıyor. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Kayseri’ye verdiği ve bundan sonra da vereceği destekleri düşünerek projeye Sayın Cumhurbaşkanımızın ismi yakışır” diyerek millet bahçesine Recep Tayyip Erdoğan ismini verdiklerini açıkladı.

Atatürk'ün Katilleri

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 2 Eylül’de yaptığı açıklamada tamamlanan ve uygulama aşamasında olan 46 millet bahçesinin toplam maliyetinin 1 milyar 688 milyon lira olduğunu açıklamıştı. Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi ile bu tutar 1 milyar 788 milyon TL’yi aştı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!