SON DAKİKA

Kasımpaşa’da Hıncahınç Ucuz Ekmek Kuyruğu

Sözcü Gazetesi Yazarı İsmail Saymaz Kasımpaşa’da Halk Ekmek büfesi önünde oluşan kabalığa, kendi çektiği bir fotoğrafla dikkat çekti.

Bu haber 25 Şubat 2021 - 18:30 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Sözcü Gazetesi Yazarı İsmail Saymaz Kasımpaşa’da Halk Ekmek büfesi önünde oluşan kabalığa, kendi çektiği bir fotoğrafla dikkat çekti.

Sözcü’den Özlem Güvemli ve Zeynep Kaplan’ın haberine göre, KRT TV’de Şimdiki Zaman programına konuk olan Saymaz, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin Rize kongresinde kullandığı “Bakın bir kongre yapıyoruz, salgının olduğu günlerde, salon lebalep dolu” sözlerini anımsattı. Ardından fotoğrafı gösterip şunları söyledi:

ÇOĞUNLUK ORTA HALLİYDİ

“Burası Kasımpaşa’daki en merkez nokta ve burası Halk Ekmek önü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğup büyüdüğü top koşturduğu, kendisini oraya ait hissettiği Kasımpaşa’da al sana lebabep yoksulluk kardeşim. Çoğunluk orta halliydi, çok yoksul bulunamazdı ama bu manzara da olmazdı. Fakat bugün itibariyle, Cumhurbaşkanı’nın da isabetli ifadesi ile lebalep yoksulluk, lebalep Halk Ekmek kuyruğu.”

Pandemi döneminde önünde oluşan uzun kuyruklarla gündeme gelen İstanbul’daki Halk Ekmek büfeleri, dikkat çeken bir suçlama ile karşı karşıya… İstanbul Ekmek Üreticileri Derneği (EKÜDER) 1 liraya ekmek satarak vatandaşın ucuz ekmek ihtiyacını karşılayan İBB’ye bağlı İstanbul Halk Ekmek’i (İHE) İstanbul Valiliği’ne şikayet etti.

Atatürk'ün Katilleri

Dernek, Halk Ekmek büfelerinin fırıncılar için haksız rekabet yarattığını, ekmeğin siyasete alet edildiğini savundu. Dernek, 650 Halk Ekmek büfesinin kaldırılmasını, “ihtiyaç sahiplerine şova yönelik ücretsiz ekmek dağıtımına son verilmesini” önerdi. İHE Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama ise duruma tepki gösterdi. “Halka sağlıklı ve hesaplı fiyata ekmeği ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!