SON DAKİKA

KAŞIKÇI CİNAYETİNDE ŞOK BİR DETAY DAHA ORTAYA ÇIKTI

Suudilerin vahşice katlettiği Cemal Kaşıkçı meselesine ilişkin detaylar ortaya çıkıyor. Kaşıkçı cinayetinde dublör kullanıldığını ortaya çıkardı.

Bu haber 22 Ekim 2018 - 16:03 'de eklendi. 76Son Güncelleme22 Ekim 2018 - 16:17

Suudi Arabistan, Kaşıkçı cinayetini üzerinden atmak için konsolosluk kapısından çıkan bir kişinin görüntülerini servis etmiş, “Kaşıkçı bizde değil” mesajını vermişti. Kısa süre içerisinde videodaki kişinin bir dublör olduğu ortaya çıkartıldı.

DUBLÖR KULLANILDI

Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilişkisi olduğu düşünülen 15 kişilik Suudi ekipten olan bir kişinin, Cemal Kaşıkçı’nın kıyafetlerini giyerek İstanbul’da dolaştığı yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Gerçek kimliği Mustafa al-Madani olduğu tespit edilen kişinin daha önce, Sultanahmet çevresinde bir turist gibi gezdiği ve adeta MOBESE’lere, güvenlik kameralarına poz verdiği görüldü.

AYNI KIFAYETLERLE SULTANAHMET TURU

Sultanahmet çevresinde gezinen sahte Kaşıkçı al-Madani çevrede tur atarak poz verdi. al-Madani’nin üzerinde Kaşıkçı’ya ait kıyafetler olduğu belirlenirken, Kaşıkçı’nın kıyafetlerini öldükten sonra Madani’ye giydirerek cinayetten sıyrılmaya çalıştıkları belirtildi.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın