Karadağ’a Atatürk Silueti Yansıdı, Vatandaşlar Akın Etti

Ardahan’ın Damal ilçesindeki Ata Mahallesi’nde, güneşin Karadağ sırtlarında Atatürk silueti oluşturması dolayısıyla yapılan 25’inci ‘Atatürk’ün İzinde ve Gölgesi’nde Damal Şenlikleri’ düzenlendi.

Karadağ’a Atatürk Silueti Yansıdı, Vatandaşlar Akın Etti
Yayınlama: 30.06.2024
43
A+
A-

Damal ormanlığında gerçekleştirilen şenliklerde halk oyunları gösterisi, yerel sanatçılar ve ozanlar, Kafkas Grubu Halk oyunları gösterileri yapıldı. Şenliklere CHP Ardahan Milletvekili Özgür Erdem İncesu, Damal Kaymakam Vekili Emrah Akduman, ilçe kaymakamları, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Damal Belediye Başkanı Kemal Çamlıyurt, ilçe belediye başkanlarıyla çok sayıda davetli katıldı.

Damal Belediye Başkanı  Çamlıyurt, amaçlarının her yıl yapılan şenliklerle Atatürk siluetini ulusal ve uluslararası alanda tanıtmak olduğunu söyledi. Çamlıyurt, “Biz küçük bir ilçeyiz bunun bizlere verdiği avantajlar ve dezavantajlar var. Doğanın bize bahşettiği Atatürk siluetini dünyaya duyurabilmek, globalde daha ileri tutabilmek için bu tür festivallere ihtiyacımız var” dedi.

Festival alanında gerçekleştirilen programın ardından Atatürk’ün siluetini izlemek için ilçeye bağlı Ata Mahallesi’ndeki seyir alanına geçildi. Atatürk Siluetini izlemeye gelenler bol bol selfie ve hatıra fotoğrafı çektirdi.  Bazı vatandaşlar, akşam saatlerinde hava serinleyince Atatürk siluetini sırtlarına aldıkları battaniyelerle izledi.

Atatürk siluetini izlemeye gelen Fidan Atmaca, bu önemli olayı görmek için bir yıl beklediklerini söyledi.

 

Kaynak: DHA

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı