SON DAKİKA

KARABÜK’TE GIDA ZEHİRLENMESİ! 35 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

Karabük’te, esnaf çadırında yedikleri tavuklu pilavdan zehirlenme belirtileri gösteren 10’u çocuk 35 kişi hastanelere kaldırıldı. İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı yaptığı açıklmada, “Genel durumları iyi. Yemekten kaynaklandığı düşüncesindeyiz, araştırılıyor. 10’u çocuk 35 kişi hastanelerimizde” dedi.

Bu haber 23 Şubat 2019 - 0:49 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Alınan bilgiye göre, Karabük Kent Meydanı’nda bulunan esnaf çadırındaki bir restoranda yemek yiyenlerde, mide bulantısı ve baş ağrısı şikayetleri ortaya çıktı.

Bunun üzerine çadıra çağrılan sağlık ekipleri, 10’u çocuk 35 kişiyi gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere kaldırdı.

İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, yaptığı açıklama, mide bulantısı ve baş dönmesi şikayeti bildiren 35 kişiyi kentteki çeşitli hastanelerde tedavi altına aldıklarını söyledi.

Genel durumlarının iyi olduğunu anlatan Sarı, “Yemekten kaynaklandığı düşüncesindeyiz, araştırılıyor. 10’u çocuk 35 kişi hastanelerimizde. Bu sayı artabilir. Sayının artmasına karşı gerekli bütün tedbirlerimizi aldık” diye konuştu.

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde gazetecilere açıklama yapan Alper Zeybek, bir restoranda pilav ve tavuk yediklerini, eve gelir gelmez çocuklarının rahatsızlanması üzerine de hemen hastaneye geldiklerini anlattı.

Öte yandan yetkililerin yenilen yiyeceklerden numune alması bekleniyor. Hastaneye başvuran vatandaşların tedavisi sürüyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!