SON DAKİKA

KANDAŞLARIMIZA YAPILAN ÇİN ZULMÜ FOTORAFLARLA ANLATILDI

Çin’in, Uygur Türklerine karşı yürüttüğü zulüm, fotoğraf sergisine konu oldu. Serginin organizatörü Rushan Abbas, “Türkler bizim kan kardeşlerimiz. Tarihimiz boyunca ilk defa kendilerinden bir şey istiyoruz. O da bu zamanda yanlarımızda olmaları” dedi.

Bu haber 15 Mart 2019 - 20:03 'de eklendi. Son Güncelleme16 Mart 2019 - 12:17

ABD’nin başkenti Washington’da bulunan Ulusal Basın Binasında, Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki insan hakları ihlallerini konu alan fotoğraf sergisi açıldı.

Uygurlar için Mücadele Hareketi’nin organize ettiği serginin açılışına Amerikalı insan hakları aktivistleri ve medya mensupları da katıldı.

Uygur Türklerinin Çin tarafından toplama kamplarında tutulmasını ve maruz kaldıkları insan hakları ihlallerini eleştiren sergide, konuya ilişkin fotoğraflar dikkati çekti.

“TÜM İNSANLARIN FARK ETMESİ İÇİN SERGİLİYORUZ”

Serginin organizatörü Rushan Abbas, Çin hükümeti tarafından Uygur Türklerine yapılan insanlık dışı muameleye dikkati çekmek için sergiyi açtıklarını belirterek, “Toplama kamplarında yapılan vahşet sadece oradaki Uygurlulara değil, tüm insanlığa yapılıyor. Bu fotoğrafları da tüm insanların kendilerine yapılanı fark etmesi için sergiliyoruz.” diye konuştu.

“TÜRKLER BİZİM KAN KARDEŞLERİMİZ”

Öz kardeşleri de dahil olmak üzere ailesinden birçok kişinin toplama kamplarına götürüldüğünü kaydeden Abbas, “Çin’in diğer bir politikası da ben ve benim gibi bu vahşeti dile getiren insanların ailelerini tutuklayarak bizleri sindirmeye çalışmasıdır.” ifadesini kullandı. Türkiye’ye de mesajı olduğunu belirten Abbas, “Türkler bizim kan kardeşlerimiz. Tarihimiz boyunca ilk defa kendilerinden bir şey istiyoruz. O da bu zamanda yanlarımızda olmaları” dedi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!