SON DAKİKA

Kanal İstanbul Projesinde Değişiklik: İstihdam Bölgeleri, Konut Alanları Olarak Değiştirildi

Kanal İstanbul projesinde bir değişiklik daha yapıldı. Yapılan değişikliğe göre, istihdam alanı olarak belirlenen bölgeler, konut alanı oldu.

Bu haber 23 Mart 2021 - 17:07 'de eklendi.
Abone ol

Kanal İstanbul projesinde bir değişiklik daha yapıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer alan değişiklik kararını, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Gürkan Akgün, sosyal medya hesabından duyurdu.

Akgün, paylaşımında, ”Kanal İstanbul’un Çevre Düzeni Planları’nda yine değişiklik yapılmış. Hem de #DünyaSuGünü nde. Tüm dünya, su kaynaklarının üzerine böylesine titrerken yani.

Bu arada, İstihdam getireceği iddia edilen teknoloji geliştirme bölgesi ve kongre alanlarından da vazgeçilmiş anlaşılan” ifadelerini kullandı. 

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

KONUT BÖLGESİ OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ

Medyascope’tan Fırat Fıstık’ın plan değişikliğe ilişkin haberine göre, Kanal İstanbul’un kuzey tarafına yapılması planlanan lojistik bölge, plandan kaldırıldı. Bu alanın yerine konut alanı bölümü eklendi. Kıyı tesis alanı da plandan çıkarılan yerlerden. Teknoloji geliştirme bölgesi olarak tasarlanan bölgenin neredeyse tamamının konut alanı olmasına karar verildi. Aynı bölgedeki üniversite alanı ve yeşil alan ise planda yer almaya devam ediyor.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!