SON DAKİKA

KALAŞNİKOV’DAN YENİ SİLAH: AKILLI TÜFEK MP-155 ULTİMA

Rus silah üreticisi ‘Kalaşnikov’, yivsiz tüfek MP-155 bazında geliştirdiği ilk akıllı tüfeğini yakında görücüye çıkaracak. Bluetooth ve Wi-Fi işlevleri sayesinde mobil cihazlarla bağlantı kurabilen tüfeğin üzerinde farklı modların seçilebildiği monokrom ekran yer alıyor.

Bu haber 20 Ağustos 2020 - 19:49 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Rus silah üreticisi ‘Kalaşnikov’, Rus sosyal paylaşım ağı VKontakte’deki sayfasından yayınladığı videoda yivsiz tüfek MP-155 bazında geliştirdiği ilk akıllı tüfeğinin ön tanıtımını yaptı.

Bluetooth ve Wi-Fi işlevleri sayesinde mobil cihazlarla bağlantı kurabilen tüfeğin üzerinde farklı modların seçilebildiği monokrom ekran yer alıyor.

Kalaşnikov yetkilileri, yivsiz tüfek MP-155 bazında geliştirilen yeni akıllı tüfek prototipinin, ‘yenilikçi tasarıma sahip ilk akıllı silah’ olduğunu ve mobil cihazlarla bağlantı kurabildiğini aktardı.

Videoda ayrıca ‘Kamera’, ‘Atış’, ‘Pusula’ ve diğer farklı seçeneklerin bulunduğu renkli monokrom ekran yer alıyor. Aynı ekranda pil doluluk oranı, Bluetooth ve Wi-Fi ikonları da görülebiliyor.

Atatürk'ün Katilleri

Teknik özellikleri açıklanmayan MP-155 Ultima, 23-29 Ağustos’ta düzenlenecek Army 2020 savunma fuarında görücüye çıkacak.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!