SON DAKİKA

‘Kahraman, FETÖ’nün siyasi ayağının ortaya çıkarılmasını

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, ‘TBMM Başkanı İsmail Kahraman, FETÖ ‘nün siyasi ayağının ortaya çıkarılmasını

Bu haber 25 Kasım 2017 - 15:25 'de eklendi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “TBMM Başkanı İsmail Kahraman, FETÖ ‘nün siyasi ayağının ortaya çıkarılmasını istemiyor” dedi.

Torun, yazılı açıklamasında, yerel yönetimlerde FETÖ bağlantılarının, ranta yol açan imar yolsuzluklarının ve belediye meclisi kararlarının tüm yönleriyle araştırılması amacıyla 24 milletvekilinin imzasıyla bir araştırma önergesinin açılması için TBMM Başkanlığına başvurduklarını bildirdi.

Söz konusu başvurularının TBMM Başkanı İsmail Kahraman tarafından İçtüzüğün 67. maddesi uyarınca iade edildiğini aktaran Torun, bu karara tepki gösterdi.

TBMM Başkanı Kahraman’ın FETÖ’nün siyasi ayağının ortaya çıkarılmasını istemediğini ve tarafsız davranamadığını belirten Torun, “FETÖ devlete sızarken, en kritik makamları ele geçirirken bu ülkeyi kim yönetiyordu? Belediye Başkanlarının, siyasilerin yakınları sanık sandalyesinde oturuyor. Türkiye ‘nin başına açılan bunca belanın sorumluları ortaya çıksın diyoruz. TBMM Başkanı iade kararını tekrar gözden geçirmeli” ifadesini kullandı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!