SON DAKİKA

KADINLAR TGB’LİLERE MOR BOYA FIRLATTI

Ankara Üniversitesi’nde yapacakları Las Tesis eylemi öncesi son yıllarda AKP ile birlikte davranan Vatan Partisi’ne bağlı TGB’liler eylem yaptı. Önceden tüm Ankara’ya yaptıkları çağrılara rağmen kampüs girişinde toplanan yaklaşık 10 kadın “Kiminle Dans Ettiğinizin Farkında mısınız” yazılı bir pankart açtı. Açıklama sırasında, açıklamayı yapanlara mor boya atıldı.

Bu haber 24 Aralık 2019 - 18:58 'de eklendi.

TGB’liler yaptıkları açıklamada, “Ankara Üniversitesi’nde ‘Las Tesis’ dansı adı altında devlet düşmanlığı yapılmasına izin vermeyeceğiz. Bu dansın derdi Türk kadınının sorununu çözmek değildir. Emperyalizmle mücadele eden devleti, polisi, yargıyı tecavüzcü ve katil ilan etmek; yüzlerce kadınımızı sokak ortasında öldüren PKK ve FETÖ ile dans etmektir” dediler. Mor boya eyleminin ardından sosyal medya hesabından değerlendirme yapan TGB’liler devlet düşmanlığının kadın düşmanlığı olduğunu savundu.

Üniversiteli kadınlar ise TGB’lilerin açıklamasına “Biz kiminle dans ettiğimizi çok iyi biliyoruz. Faşist, kadın düşmanı TGB’nin kadınların dansını hedef alan açıklamasına mor boyalarla karşılık veren kadınlar olarak kadın düşmanlığına inat her yerde mor boyalarımızla dans etmeye devam edeceğiz. #LasTesis” diyerek yanıt verdi. Diğer yandan, üniversiteli kadınlar tüm kadınları 25 Aralık’ta saat 13.00’da Siyasal Orta Kantini’nde yapacakları Las Tesis eylemine çağırdı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!