SON DAKİKA

‘Kadınla tokalaşmak ateş tutmaktan korkunç’ diyen rektörün halay görüntüleri ortaya çıktı

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof.

Bu haber 19 Ekim 2017 - 15:29 'de eklendi.
Abone ol

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, sosyal medya hesabından “Nikahsız kadınla erkeğin el ele tutuşması caiz mi?” diye sordu. Rektör kendi sorduğu bu soruyu “Resûl-i Ekrem Efendimiz (sav), yabancı bir kadının elini tokalaşmak için tutmanın, ateş tutmaktan daha korkunç olduğunu haber vermiştir” diye yanıtladı.

Rektör Gönüllü’nün bu sözü hem sosyal medyada hem de siyaset cephesinde çok tepki çekti.

Kanal D Ana Haber programında da Gönüllü’nün kadınlarla beraber halay çektiği bir görüntü yayınlandı.

“Kadınla tokalaşmak ateş tutmaktan korkunç” diyen rektörün, kadınlarla halay çektiği görüntüler ortaya çıktı… https://t.co/lp0ABBScXn pic.twitter.com/5c4svRmOMn

— Hurriyet.com.tr (@Hurriyet) 19 Ekim 2017

Rektör Gönüllü’nün ayrıca çeşitli vesilelerle kadınlarla tokalaşırken çekilen fotoğrafları da ortaya çıktı. 

METİNER: İSTİFA ET

Gönüllü’ye En sert tepkilerden biri de AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner’den gelmişti. 

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Rektör Prof. Gönüllü’nün istifa etmesi, istifa etmemesi halinde Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) gereğini yapması gerektiğini ifade eden Metiner şunları söylemişti:

“Kendisi ile beraber göreve gelenlerin bir çoğu FETÖ suçlaması ile cezaevindedir. Bu son çıkışı ile birlikte üniversite rektörüne yakışmayacak tavır içerisinde olduğu görüldü. Üniversitesini yöneteceğine, kadınlarla el tokalaşılmasını dini açıdan helal veya haram olarak değerlendiriyor. Sen rektör müsün müftü müsün şeyhülislam mısın? Senin görev alanına giriyor mu bu konu? Sen görevini yap.” 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım’ın sürekli birileri ile tokalaştığını, Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın da zaman zaman yabancı heyetlerdeki kişilerle tokalaştığına işaret eden Metiner, şöyle devam etti: 

“Hepsi haram mı işliyor? Teşkilatlarımızda kadınlarımız, erkeklerimiz, gençlerimiz bir arada gece yarılarına kadar siyasi faaliyet yürütüyorlar. Hepsi günah mı haram mı işliyor?”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!