SON DAKİKA

JAPONYA ; KONG-REY TAYFUNU İÇİN ALARMA GEÇTİ

Japonya’da Bir Haftada 2. Tayfun Japonya, Kong-rey Tayfunu için alarma geçti. Okinawa’da 200 üzerinde uçak seferi iptal edildi, tüm gemi ve feribot seferleri askıya alındı.

Bu haber 04 Ekim 2018 - 20:15 'de eklendi.
Abone ol

Japonya’nın güneyindeki Okinawa bölgesi, bir hafta içinde bölgeyi vuracak 2. tayfun için alarma geçti. Şiddetli tayfun kategorisinde değerlendirilen Kong-rey Tayfunu’nun Perşembe gecesinden Cuma gününe kadar Okinawa Adası’nda etkisini göstermesi bekleniyor.

Saatte 144 kilometre hıza ulaşan rüzgarlara neden olması beklenen tayfunun, yüksek dalgalar, toprak kaymaları ve su baskınlarına yol açabileceği uyarısı yapıldı. Bölge halkını hazırlıklı olmaları konusunda uyaran yetkililer, tayfunun kuzeye doğru ilerledikten sonra etkisini kaybedip, Güney Kore’de etki gösterebileceğini öngörüyor.

200 uçuş iptal

Tayfunun etki bölgesindeki Okinawa’da bir dizi önlem alındı. Okinawa’da 200’den fazla uçuş iptal edilirken, bölgedeki adalar arasında ulaşımı sağlayan tüm feribot ve gemi seferleri de askıya alındı. İptal seferlerin hava durumuna bağlı olarak artabileceği bildirildi.

 

 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!