SON DAKİKA

İZMİR’E GEMİ İLE 5391 ANGUS GETİRİLDİ

106 metrelik ‘Julia AK’ gemisi ile, Bulgaristan, Romanya, Ukrayna ve Güney Amerika’dan ithal edilen angus cinsi sığırlar, İzmir Alsancak Limanı’na getirildi.

Bu haber 06 Ekim 2018 - 14:31 'de eklendi.
Abone ol

Türkiye’nin et ihtiyacını karşılamak için ithal edilen 5 bin 391 büyükbaş, dün, gemiyle İzmir Alsancak Limanı’na getirildi. ‘Julia AK’ isimli gemideki angus cinsi sığırların, Et ve Süt Kurumu aracılığıyla Türkiye’nin çeşitli bölgelerine dağıtılacağı belirtildi

.Güney Amerika ülkesi Brezilya’dan yola çıkan ve çeşitli ülkelerden ithal edilen 5 bin 391 büyükbaş hayvanı taşıyan gemi, İzmir Alsancak Limanı’na yanaştı. 106 metre uzunluğunda olan ‘Julia AK’ isimli gemiyle, Bulgaristan, Romanya, Ukrayna ve Güney Amerika ülkelerinden ithal edilen angus cinsi sığırların, veterinerler tarafından sağlık kontrolünden geçirildikten sonra yurda girişlerine izin verileceği belirtildi.

Türkiye’nin et ihtiyacını karşılamak amacıyla getirilen angusların, Et ve Süt Kurumu’nun Ege Bölgesi’ndeki toplama merkezine götürüleceği, ardından Anadolu’nun çeşitli yerlerine dağılacağı bildirildi.Öte yandan, geminin limana yanaşması ile birlikte çevreye ağır koku da yayıldı.

Alsancak bölgesinde yaşayanlar, rüzgârın da etkisiyle yayılan kokudan rahatsız oldu.İthal edilen bu hayvanlar, akıllara Kurban Bayramı’nda yaşanan şarbon vakası tekrarlanır mı sorusunu getirdi.

 

 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!