SON DAKİKA

İYİ Partiden MHP’li Başkana Suç Duyurusu

Bu haber 08 Mart 2018 - 0:34 'de eklendi. 342Son Güncelleme8 Mart 2018 - 15:41

Geçtiğimiz hafta MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Devlet Bahçeli’ye kızıp Meral’e destek verenlerin; devlete kızıp dağa çıkan PKK’lıdan hiçbir farkı yoktur. Nokta” diyerek İYİ Parti ve Meral Akşener’e gönül veren, ülkücüleri PKK’lı olmakla suçlamıştı.

Bu paylaşım sonrası İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı, İl Başkan Yardımcısı Av. Ayşegül Özyiğit Gül , Hukuk Komisyon başkanı Av. Aybars Yılanlı ve Mudanya İlçe Başkanı Fehim Çaptık’ ın da aralarında bulunduğu partililerle birlikte Bursa Cumhuriyet savcılığına giderek Aydın Ünlü hakkında  “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama ve hakaret suçlaması” iddiası ile suç duyurusunda bulundu.

Medya Siyaset haber merkezine açıklamalarda bulunan İl başkan yardımcısı avukat Ayşegül Özyiğit Gül “Bir partinin il başkanının Devletimizin bekasına yönelik en büyük tehlike olan PKK terör örgütü ile Sayın Meral AKŞENER’e destek verenlerin hiç bir farklarının olmadığı yönünde yaptığı paylaşımın kamu düzenini bozacak şekilde halkın belirli bir kesimine  düşmanca tavır gösterilmesini sağlamaya yönelik bir tahrik olduğunu iddia ederek Ünlü’nün sarf etmiş olduğu bu sözler nedeniyle cezalandırılması için gerekli soruşturmanın yapılarak hakkında kamu davası açılmasını savcılıktan talep ettiklerini” ifade etti.

Ayşegül Özyiğit Gül açıklamasının devamında şunları söyledi :

“Sayın Meral AKŞENER tarafından  Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde başlatılan siyasi hareket sayısız vatandaşın desteği ile 25 Ekim 2017 tarihinden itibaren İYİ Parti çatısı altında kurumsallaşmıştır. Bugün itibari ile yüzbinlerce üyesi olan ve ülke çapında teşkilatlanmış bir siyasi parti destekçilerinin, bölücü terör örgütü PKK mensupları ile özdeşleştirilmesi ifade hürriyetinin sınırları dışında kalmakta olup suç teşkil etmektedir.

Şahsın bir siyasi partinin il başkanı olması da göz önüne alındığında Devletimizin bekasına yönelik en büyük tehlike olan PKK terör örgütü ile Sayın Meral AKŞENER’e destek verenlerin hiç bir farklarının olmadığı yönünde yapılan paylaşım ile kamu düzenini bozacak şekilde halkın belirli bir kesimine  düşmanca tavır gösterilmesini sağlamaya yönelik tahrik içermektedir.

İl başkanının yapmış olduğu bu paylaşım Türk ceza kanunun 216/1 ve 125. Maddesine göre suçtur.Bu suçlar kapsamında MHP il başkanı hakkında soruşturma yürütülerek cezalandırılmasını gereği nedeni ile savcılığa  başvurma zarureti doğmuştur.”

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın