SON DAKİKA

İYİ PARTİ’DEN İSTANBUL HAMLESİ

İYİ Parti, 31 Mart İstanbul seçimlerinin ‘tümünün iptal edilmesi’ için tam kanunsuzluk iddiaasıyla YSK’ya itirazda bulundu. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu “YSK’nın verdiği karar hukuksuz olsa da bizler, alternatif demokratik tepkiler yerine cevabı sandıkta vereceğiz” dedi.

Bu haber 08 Mayıs 2019 - 15:21 'de eklendi. 165

İYİ Parti’nin dün yaptığı kararın gözden geçirilmesi başvurusu da YSK tarafından reddedilmişti.

İYİ PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANINDAN YSK’YA TEPKİ

Öte yandan YSK’nın İstanbul seçimlerini iptaline ilişkin verdiği karara bir tepki de İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’dan geldi. Kavuncu “YSK’nın verdiği karar hukuksuz olsa da bizler, alternatif demokratik tepkiler yerine cevabı sandıkta vereceğiz” dedi.

YSK’nın verdiği kararla ilgili Sözcü’ye konuşan İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu, “YSK’nın kararını anlamak ve kabullenmek gerçekten zor. YSK, siyasi bir kurum değil, anayasal bir kuruluştur. Dolayısıyla kararlarını verirken, sadece kanunlara ve içtihatlara bakarak hareket etmek zorundadır. Ancak ve maalesef kanunları da içtihatları da bir kenara bıraktı” diye konuştu.

“CEVABI SANDIKTA VERECEĞİZ”

Seçimin tekrarlanması kararını hukuksuz bulan Kavuncu, “Bu karara uyarak, 23 Haziran seçimleri için çalışmak inanın ağır geliyor. Çünkü haksız ve hukuk dışı bir karar. Kanunsuz bir karar olsa da bizler, alternatif demokratik tepkiler yerine cevabı sandıkta vereceğiz. Verilen bu karar Türkiye’yi hem içeride hem de dışarıda zor duruma düşürmüştür” ifadelerini kullandı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın