SON DAKİKA

İYİ PARTİ’DE BİR İSTİFA DAHA!

İYİ Parti’de istifalar peş peşe geldi. Meral Akşener’in başdanışmanı emekli Tuğgeneral Ali Aydın’dan sonra bu kez de İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayfer Yılmaz partisinden istifa etti.

Bu haber 13 Temmuz 2018 - 15:36 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Yörük Ali Paşa olarak bilinen emekli Tuğgeneral Aydın’ın istifasının ardından İYİ Parti’den bir kötü haber daha geldi.

Cumhuriyet’in haberine göre; Bugün istifa eden ikinci isim genel başkan yardımcısı Ayfer Yılmaz oldu. Yılmaz, partideki tüm görevlerinden istifa ettiğini bildiren dilekçeyi İYİ Parti genel merkezine sundu.

ÖNCE YÖRÜK ALİ PAŞA, SONRA AYFER YILMAZ

Yörük Ali Paşa olarak bilinen emekli Tuğgeneral Aydın, düzenlediği basın toplantısında, 30 Kasım 2015’te İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile MHP’nin 7 Haziran seçimlerinden 1 Kasım seçimlerine kadar kan kaybetmesi nedeniyle “Türk milliyetçileri ve ülkücülerini iktidara getirme ve Türkiye’ye yeni bir nefes aldırma” inancıyla yola çıktıklarını ifade etti. 12 Eylül darbesinden sonra muvazzaf üsteğmenken, MHP ve ülkücü kuruluşlar davasından uzun süre gözaltında kaldığını, işkence gördüğünü, 28 Şubat süreci akabinde muvazzaf yarbayken tahkikat geçirdiğini anlatan Aydın, şöyle devam etti:

Atatürk'ün Katilleri

“Kastamonu Jandarma Bölge Komutanı, muvazzaf Jandarma generali iken, FETÖ’nün milli Türk subaylarının tasfiyesi amacıyla kurduğu kumpas olan, çağın iftirası Balyoz Davası’nda 11 Şubat 2011’de tutuklandım, 32 ay cezaevinde kaldım ve 18 yıl ceza aldım. Aşağılık FETÖ’nün ve onun vatan haini tetikçilerinin Türk milleti ve adaletinin karşısında hesap vereceği günlerin geleceğine olan inancım tamdı. Sayın Devlet Bahçeli’ye karşı 4 aday genel başkan olmak maksadıyla bir kongre süreci başlatmıştır. Bu süreçte Sayın Meral Akşener ile hareket ettim. Bunun sebebi, kıymetli ülkücü büyüğümüz merhum ağabeyinden olayı eski bir dostluğumuzun olması, cezaevinde olduğum dönemde, evime nezaketen ziyarette bulunması, avukat olan çocuklarım vasıtasıyla cezaevine haber ve selam göndermiş olması ve buna binaen oluşan şahsi vefam ve Meral Hanım’ın kendilerinin şahsımla beraber yol yürüme talebidir. Nihayet bu süreç, MHP içerisinde 19 Haziran 2016’da yapılan tüzük değişikliği kongresinin yasal eksikliklerden dolayı geçersiz sayılması ile son bulmuştur.”

Ali Aydın, 16 Nisan referandumu sonrasında MHP içerisinde muhalif kanadın herhangi bir sonuç alma imkanı olmaması nedeniyle partileşme sürecine gidildiğini belirterek, “Bu süreçte Sayın Meral Akşener İYİ Parti’nin nüvesini oluşturan ülkücülerden olan şahsıma ve diğer dava arkadaşlarımıza İYİ Parti’nin değerler ve duruş kaidelerini ‘Bir pergel düşünün, bu pergelin ucu ülkücüler ve Türk milliyetçileri olacak ve bizimle ortak değerlere sahip herkesi kucaklayacağımız bir yapı oluşturacağız.’ şeklinde tanımlamıştır.” dedi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!