SON DAKİKA

İYİ Milletvekili Osman Türk: Hastanelerin Doğum Servisleri Suriyelilere Çalışıyor

İYİ Partili Osman Türk, Suriyelilerin ülkelerine gönderilmesi gerektiğini savunarak; “Hastanelerin doğum servisleri yüzde 30 Suriyelilere çalışıyor!,” dedi.

Bu haber 01 Haziran 2021 - 0:45 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Kayseri İYİ Parti Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Osman Türk, Suriyelilerle ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Ülkede yapılan ve yüzde 95 oy alarak, yeniden Devlet Başkanı seçilen Beşar Esad’a ilgili  sürece atıfta ve bilgilendirmede bulunan İYİ Partili Osman Türk, “Suriye’de devlet başkanlığı seçimlerini oyların % 95,1’ini alan Beşar Esad kazandı,. Hayırlı olsun, ülkesinden kaçanların % 90’ı ülkemizde  yaşamakta ve Türk vatandaşı olabilmek için çaba sarfetmekteler. Biz Türk Halkı olarak artık ülkelerine dönmelerini istiyoruz,” dedi.

Türk açıklamasında; “Biz ülkemizde bu kadar sıkıntı yaşarken yan gelip yatan vatandaşımız olmak için çaba sarfeden, yattığı yerden evine ekmek giden Suriyeli mültecilerin, gençlerinin bütün yüklerini Türkiye’mize atmışken, artık ülkemizin acilen bir önlem alarak, ülkelerine bir an önce göndermek gerekmez mi? Hastanelerin doğum servisleri % 30’u geçkin Suriyelilere çalışırken, yeter artık biz neyin derdindeyiz? Bir an önce ülkelerine dönmeleri gerekmektedir,” ifadelerini kullandı.

KAYNAK CANLIGASTE    

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!