SON DAKİKA

İTÜ yönetimi, dans kulübünün kur derslerini kapattı, kulübe salon vermedi

Ülkemizde akademide gericileşmenin her gün yeni bir örneği yaşanırken, şimdi de İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) dans kulübünün çalışmaları okul yönetimi tarafından engelleniyor.Kulüp öğrencileri "İTÜ Dans Kulübü direniyor" başlıklı bir imza kampanyası başlattı.  İŞTE İTÜ DANS KULÜBÜ'NDE YAŞANANLARİmza kampanyası platformu change.org'ta başlatılan imza kampanyasının metninde şöyle denildi: 

Bu haber 16 Ekim 2017 - 14:29 'de eklendi.
Abone ol

Ülkemizde akademide gericileşmenin her gün yeni bir örneği yaşanırken, şimdi de İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) dans kulübünün çalışmaları okul yönetimi tarafından engelleniyor.

Kulüp öğrencileri “İTÜ Dans Kulübü direniyor” başlıklı bir imza kampanyası başlattı.  

İŞTE İTÜ DANS KULÜBÜ’NDE YAŞANANLAR

İmza kampanyası platformu change.org’ta başlatılan imza kampanyasının metninde şöyle denildi: 

“Bir aylık uğraşımız sonucunda bugün itibari ile İTÜ Dans Kulübü’nün kur derslerinin kapatılmasına engel olamadık. Tabii ki bize böyle denmiyor, ama 400 kişiye 10 metrekarelik salonu iki gün vermenin başka bir açıklaması yok ne yazık ki.

Hepimiz çok kırgın ve kızgınız.

Bahsettiğimiz kulüp geçen dönem 1500 saat ders yaptı. 180 kişi aynı anda sahneye çıktı. Fotoğrafta da görebilirsiniz.

İTÜ’nün, amacı sosyalleşmek, gelişmek, ürün çıkarmak, çağdaşlaşmak olan; dönemlik 400 üyeye sahip en büyük ve en aktif kulüplerinden biri olarak derslerimize yine aynı şekilde devam etmek istiyoruz.

Şu an bu kulübün gösteri ekibindeki dansçı sayısı 200 olmakla beraber 400’den fazla da yeni üyesi var. Dolayısıyla 10 metrekarelik salonun İTÜ Dans Kulübü’ne haftalık 6 saat verilmesi ve ürün çıkarmasının beklenmesi izah edilemez; zira geçen sene dans kulübü haftada 7 gün hafta içi her gün 6, hafta sonu 10 saat çalışarak bu başarıyı elde etti.

Şu an yönetimin bize karşı tutumu ‘Salonlar boş olsa dahi ders açmanıza izin vermiyoruz’ şeklinde. Biz buna ‘Biz salon istemiyoruz, herhangi boş bir koridorda dahi derslerimizi sürdürmek istiyoruz’ diye karşılık verdik ancak yönetimin bize cevabı ‘Her ne olursa olsun ders açamazsınız’ oldu.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Bu konuda hem geçen yıllardaki öğrencilerimize hem de kulüpler şenliğinde kulübümüze yeni kayıt olmuş arkadaşlarımıza karşı mahcubuz. En yakın zamanda bu durumun çözülmesini diliyoruz ve herkesin desteğini bekliyoruz.”

İTÜ’de Boyun Eğme dergisini yasaklama girişimi! İlgili Haber

AKP’li vekil İTÜ’ye geldi, öğrenciler okula alınmadı İlgili Haber

İTÜ’de cinsel istismara karşı bildiri dağıtan öğrenciler engellendi! İlgili Haber

İTÜ’nün kapısı AKP’li vekilin ‘evet’ propagandasına açık, öğrencilerin ‘hayır’ bildirisine kapalı! İlgili Haber

 

 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!