SON DAKİKA

İTO’nun yeni başkanı belli oldu

Bünyesinde bulunan 400 bin üye şirket ile dünyanın en büyük 5 ticaret odasından biri konumunda olan İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar’ın geçirdiği kalp krizi yüüznden hayatını kaybetmesi sonrası seçime gidildi.

Bu haber 20 Aralık 2017 - 23:07 'de eklendi.
Abone ol

Bünyesinde bulunan 400 bin üye şirket ile dünyanın en büyük 5 ticaret odasından biri konumunda olan İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar’ın geçirdiği kalp krizi yüüznden hayatını kaybetmesi sonrası seçime gidildi. Öğleden sonra başlayan yönetim kurulu toplantısında Öztürk Oran’ın yeni başkan olması kararlaştırıldı. Gizli oy açık tasnif esasına göre yapılan seçimin ardından Öztürk Oran İTO’nun 23’üncü başkanı oldu.

İTO Başkanlığı’na Öztürk Oran seçildi https://t.co/3ZFI6WQxSz pic.twitter.com/aP1dd9OUjG

— Bloomberg HT (@BloombergHT) 20 Aralık 2017

ÖZTÜRK ORAN KİMDİR?

1956 yılında Kars’ta doğan Öztürk, Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsü Türkçe (Türk Dili ve Edebiyatı) bölümünden mezun oldu. Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Muhasebe Enstitüsü Bütçeleme ve Standart Maliyetler uzmanlık programını bitirdi.

28 YIL BANKACILIK YAPTI

1974 yılında T. Vakıflar Bankası T.A.O.’nda memur olarak çalışma hayatına başladı. 3 yıl süreyle Türkiye Bankalar Birliği Eğitim Merkezi’nde Dış Ticaret, İngilizce, Muhasebe ve Banka Yöneticiliği eğitimini tamamlayıp pekiyi dereceyle diploma aldı. 12 yıl T. Vakıflar Bankası T.A.O.’nda, 16 yıl Faisal Finans Katılım Bankası’nda olmak üzere toplam 28 yıllık bankacılık yapıp memurluktan yönetim kurulu üyeliğine kadar hemen hemen her kademede çalıştı.

İLAÇ SEKTÖRÜNE GEÇTİ

2003 yılından bu yana ortağı olduğu ilaç firmalarında yönetim kurulu başkanı olarak iş hayatına devam etti.

VAKIFLAR BANKASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Nisan 2014’te T.Vakıflar Bankası T.A.O. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda Yönetim Kurulu Üyesi seçildi. Aynı zamanda T.Vakıflar Bankası T.A.O. Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi ve Ücretlendirme Komitesi Üyesi. Haziran 2015’ten beri Vakıf Katılım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

STK VE VAKIFLARIN YÖNETİM KURULUNDA

İstanbul Ticaret Odası Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeliği ile Dünya Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürüyor. Yetimler Derneği ve Yetimler Vakfı gibi birçok STK ve vakıfların da yönetiminde bulundu. İngilizce biliyor.

 

 

 

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!