SON DAKİKA

İTALYA’DA YAŞAYAN ARAŞTIRMA GÖREVLİSİNDEN KORKUNÇ GERÇEKLER

İtalya’da bir üniversitede biyoloji departmanında araştırma görevlisi olarak çalışan Senem Önen, İtalya’daki yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını ile ilgili merak edilenleri anlattı.

Bu haber 16 Mart 2020 - 20:32 'de eklendi.

İtalya’da bir üniversitede biyoloji departmanında araştırma görevlisi olarak çalışan Senem Önen, İtalya’daki yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını ile ilgili merak edilenleri anlattı.

Önen “Siz İtalyanların Balkondan balkona müzik yapıyorlar. Bir şekilde morallerini yüksek tutmaya çalışıyorlar ama hastaneden gelen videoları görmüyorsunuz. Yatak kapasitelerinin nasıl yetersiz kaldığını göremiyorsunuz. İnsanların nasıl öldüğünü görmüyorsunuz” dedi.

“HASTANEDEN GELEN VİRÜSLERİ GÖRMÜYORSUNUZ” 

Önen, “Siz İtalyanların sosyal medyada paylaştığı videoları görüyorsunuz. Balkondan balkona müzik yapıyorlar. Bir şekilde morallerini yüksek tutmaya çalışıyorlar. Tam bunlar eğlenceli ama hastanelerden gelen videoları görmüyorsunuz. Yatak kapasitelerinin nasıl yetersiz kaldığını göremiyorsunuz. İnsanların nasıl öldüğünü görmüyorsunuz. İnsanların ailelerinden uzak tek başlarına nasıl öldüklerini görmüyorsunuz” dedi.

“DOKTORLAR İNSAN SEÇİYOR”

Önen, “300 yatak kapasitesi olan bir yere 3000 bin kişi götürürseniz elbette ki yatak yetersiz kalacak. Elbette ki birilerini seçmek zorunda kalacaklar. Şu an doktorlar insan seçiyorlar. Kimi kurtarabiliriz, kimi kurtaramayız diye. Durumun Türkiye’de bu seviyede gelmemesi için evlerinizde durmanız gerekiyor. Yani evinizde kalmanız gerekiyor” dedi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!