İSTİFA ETTİ!

CHP Bartın İl Başkanı İlknur Erkan ve yönetim kurulu üyeleri istifa etti. Erkan, CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı ve ilçe yönetiminin genel merkez tarafından görevden alınmasına tepki göstererek, Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun beyanıyla ilçe yönetiminin görevden alındığını ileri sürdü.

İSTİFA ETTİ!
Yayınlama: 29.11.2018
Düzenleme: 29.11.2018 16:30
2
A+
A-

Parti binasında basın toplantısı düzenleyen CHP Bartın İl Başkanı Erkan, “Yıllardır partisi için değişik görevlerde bir nefer olarak çalışmış bir kişi olan CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı ile ilgili partimiz il başkanlığına iletilmiş herhangi bir şikayet dilekçesi bulunmamasına rağmen yapılan bu eylemin nedeni anlaşılamamıştır” dedi. Erkan, “İstanbul’da bulunduğum 29 Ekim akşamı CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu beni arayarak, ‘İlçe Başkanını görevden al, almaz ve benimle savaş istersen seni de görevden alırım’ dedi. Bu konuşmayı siyasi nezaketin dışında olmasına rağmen siyasetteki yeniliğini düşünerek, İstanbul’da olduğumu gelince görüşeceğimizi belirttim. Vekil olduğu günden beri her türlü davetimize rağmen partiye gelmediği için kendisi ile yüz yüze konuşulmamış ve kendisi tarafından da tekrar bir istek gelmemiştir. Dönünce yapılan parti içi araştırmada önemli bir hadisenin olmadığına ve herhangi bir dilekçe de olmadığından bir yaptırım yapılmamıştır. Gelinen bu durumda genel merkezin, vekilin beyanına dayanarak ilçe başkanımızı görevden aldığını düşünmekteyim” ifadelerini kullandı.

İstifasını açıklayan Erkan, şunları söyledi:

“Hiçbir siyasi tecrübeye sahip olmayan bir vekilin sözü ile senelerce partisine hizmeti olanların hiç araştırılıp soruşturulmadan görevden alınmasını kınıyorum. Sürekli liyakattan bahseden ve tüm konuşmalarında gerek genel başkan ve gerekse basın sözcüsü tarafından sıkça kullanılan bu kelimenin partimiz içinde gerçek anlamını bulmadığı, yapılan örgütü ve örgütleri dışlayan antidemokratik davranışları kınıyorum. Anlaşılan şudur ki, genel merkezimiz birkaç kişinin idaresinde, örgütün kişilerin arkasında değerlendirildiği bir düşünceye sahip olduğu bir yapıya bürünmüştür. Kendi başınıza yürüyeceğiniz bu yolda sizlere hayırlı yolculuklar diliyor ve bu şekildeki bir zihniyetle birlikte çalışmayı reddediyor ve il başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Yönetim kurulumuz da topluca istifa etmiştir.”

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı