SON DAKİKA

İşte ‘Yeni Türkiye’nin hukuk akademisyeni

CNN Türk’te bir tartışma programına konuk olan ‘hukuk akademisyeni’ Selman Öğüt, ‘linç kültürü’nü savunan açıklamalar yaptı

Bu haber 04 Ağustos 2017 - 9:09 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Türkiye’de adım adım gerici uygulamalar kanunlaştırılırken, önceki gece CNN Türk’te “Türkiye’nin Gündemi” programına konuk olan hukuk akademisyeni Yrd. Doç. Dr. Selman Öğüt, modern hukuku ayaklar altına alan açıklamalarda bulundu. Öğüt, ‘linç kültürü’nü savundu ve “Siz bana kurşun sıkarsanız ben de sizi linç ederim” dedi.

‘Zaten hukuk yok’
Önceki gece CNN Türk’te Ahu Özyurt’un sunduğu Türkiye’nin Güdemi programına Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim görevlisi olan Yrd. Doç. Dr. Selman Öğüt’ün sözleri damga vurdu. 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında köprüde yaşanan olayları yorumlayan Öğüt, bazı erlerin maruz kaldığı söylenen linci savundu. Bir hukuk akademisyeni olmasına karşın, ‘kitlesel şiddetle bir kişinin yasa dışı ve yargılamasız olarak öldürmesi’ anlamına gelen linç faaliyetine olumlu yaklaşan Öğüt, şöyle konuştu: “Siz bana kurşun sıkarsanız ben de sizi linç ederim. Orada zaten hukuk yok. Kusura bakmayın saatlerce orada duran insanlara ateş edenler, öldürenler her türlü muameleye layıktırlar. Kimse ‘Bu adamlar size kurşun sıktı, siz de bunları dövdünüz’ diyemez. Hukukçu olarak bunu kabul etmiyorum.”

‘Evet, linci meşrulaştırıyorum’
Öğüt’e yanıt veren programın konuklarından CHP PM ve Haziran Hareketi Yürütme Kurulu Üyesi Canan Kaftancıoğlu, “Siz linci meşrulaştırıyorsunuz” dedi.

Canan Kaftancıoğlu’nun sözlerine Öğüt şöyle yanıt verdi: “Evet darbecilere karşı linci meşrulaştırıyorum. Ben linç ederim” diye cevapladı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!