Privacy Policy Page
SON DAKİKA

İŞTE ABD’NİN TERÖRİSTLERİ EĞİTTİĞİ SKANDAL GÖRÜNTÜLER

ABD güçleri, terör örgütü YPG’nin öncülüğünde kurulan Suriye Demokratik Güçleri’ne ait unsurları nasıl eğittiğini sosyal medya hesabından paylaştı. Özel Operasyonlar Görev Gücü, daha önce yaptığı paylaşımda YPG’yi ‘güvenilir ortak’ olarak tanımlamıştı.

Bu haber 12 Eylül 2019 - 17:09 'de eklendi.
ABD’nin terör örgütü PKK’nın Suriye kolu olan YPG’ye verdiği silah ve eğitim desteğinin bir görüntüsü daha ortaya çıktı. ABD öncülüğünde Irak ve Suriye’deki IŞİD unsurlarına karşı mücadele etmek amacıyla kurulan Özel Operasyonlar Orta Görev Gücü, YPG’li teröristleri nasıl eğittiğini Twitter hesabından paylaştı.Paylaşılan videoda ““Suriye Demokratik Kuvvetleri komando öğrencileri, Suriye’de 3 Ağustos 2019’daki eğitim sırasında bir odayı temizlediler. Ortak Görev Kuvveti Özel Kuvvetler Komutanlığı, yaz eğitimi kapsamında, Kent Arazisinde Askeri Operasyonlar konusunda öğrencilere eğitim verdi” ifadeleri yer aldı.

YPG İÇİN ‘VAZGEÇİLMEZ’ DEMİŞLERDİ

Özel operasyonlar ortak görev gücü, daha önce Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, terör örütü YPG’nin Suriye’de terör örgütü IŞİD’e karşı mücadelede ‘vazgeçilmez’ olduğunu belirtmişti.“Yetenekli ve güvenilir“ ortak olarak tanımlanan YPG/PYD güçleri, Suriye’de istikrarı koruyan güç olarak lanse ediliyor. YPG/PYD’nin Suriye’de IŞİD’in önündeki en büyük engel olarak gösterilen paylaşımda, dört ay içinde YPG/PYD’nin 225 DEAŞ’lıyı gözaltına aldığı bildirilmişti. 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!