İSTANBUL’DA TRAMVAY ARIZA YAPTI

Bağcılar-Kabataş seferini yapan tramvay, Cevizlibağ durağında arıza yaptı.

İSTANBUL’DA TRAMVAY ARIZA YAPTI
Yayınlama: 15.12.2018
Düzenleme: 15.12.2018 19:54
0
A+
A-

Kabataş-Bağcılar seferini yapan tramvay Cevizlibağ’da raydan çıktı. Karşı yönden gelen raydan çıkan tramvay karşı yönden gelen tramvaya çarptı. Kazada tramvaylarda hasar meydana gelirken şans eseri yaralanan olmadı. Saat 15.30 sıralarında meydana gelen kaza nedeniyle seferler yapılamıyor.

Vatandaşlar, araçlardan inip Topkapı-Cevizlibağ durakları arasında yürüdü. Metro İstanbul’a bağlı ekiplerin çalışmaları sürüyor.

Metro İstanbul’un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada da, “Sayın Yolcularımız, T1 Kabataş-Bağcılar Hattımızda, Çevizlibağ-Topkapı arasında meydana gelen arıza nedeniyle, seferlerimiz Bağcılar-Cevizlibağ ve Kabataş-Pazartekke arası yapılmaktadır. Cevizlibağ-Topkapı arasında İETT otobüsleriyle hizmet verilecektir” denildi.

Kaza sonrası ek sefer yapan Metrobüs de arızalandı

Kaza nedeniyle ek sefer yapan İETT otobüsü de Çapa durağında arızalandı. Arıza nedeniyle trafik yoğunluğu yaşandı. Arızalı otobüsün çekilmesinin ardından trafik normal seyrine döndü.

İBB’den açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’den yapılan açıklamada ise, “Cevizlibağ cep parktan çıkış yapan yolcusuz aracımız, enerji kaynaklı oluşan kısa devre nedeniyle arka vagonu kaymış ve paralelindeki farklı hatta seyir halindeki bir başka yolculu trenin vagonuna arka kısmına hafif bir şekilde  temas etmiştir. Her iki araç farklı yolda 5 km hıza sahip olup kazada bir aracımızın camı çatlamış ve yaralanan olmamıştır. Katener telinin kopmasına ve enerjinin kesilmesine sebep olan arıza nedeniyle teknik ekiplerimiz çalışmalarına devam etmektedir. Bölgede 14 adet İETT otobüsü ring seferi yapmaktadır” ifadeleri yer aldı.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı