SON DAKİKA

İstanbul’da öpüşen gençlere para cezası kesildi

Demokrat Haber sitesinin haberine göre, Ali Neşet adlı genç Twitter hesabından, “Sokakta öpüşmekten 109 lira ceza yedim” yazdı.

Bu haber 03 Ekim 2017 - 0:12 'de eklendi.

Demokrat Haber sitesinin haberine göre, Ali Neşet adlı genç Twitter hesabından, “Sokakta öpüşmekten 109 lira ceza yedim” yazdı.

sokakta opusmekten 109 lira ceza yedim, opusmek diye ceza yok rahatsız etmek diye var, madde 37 imiş, şimdi ben cezaya nasıl itiraz edicem?

— ali neş (@hazretibilal) 2 October 2017

​Ali Neşet, Twitter’dan şunları paylaştı:

“Arabaya bindirene kadar Google’a bak öpüşmenin cezası var diyen memur, kendi bakıp bulamayınca rahatsız etmek diye dayattı işlem yaptı.

Çevreye rahatsızlıkmış, “tutanağa rahatsızlık değil öpüşmek diye yaz” dedim, nasıl yazayım dedi, kucağına kızı oturtmuş öpüyorsun diye delirdi.

çevreye rahatsızlıkmış, tutanağa rahatsızlık değil öpüşmek diye yaz dedim, nasıl yazayım dedi, kucağına kızı oturtmus opuyorsun diye delirdi

— ali neş (@hazretibilal) 2 October 2017

​Soruları ben sorarım ben polisim diyor, Amerikan suç filmi sanki. Soru soramaz, ukalalık yapamaz, öpüşemez, polise cevap veremezsiniz.”

Ali Neşet, ayrıca kendisine kesilen cezanın tutanağını da paylaştı:

Ali Neşet adlı gencin yazdıkları sosyal medyada tepkilere neden olurken bazı kişiler de hukuksal olarak destek verdi. Ercan Ateş adlı kullanıcı şöyle yazarak ilgili maddeyi de paylaştı:

“Sulh Ceza Hakimliğine itiraz et. Cezanın kaldırılması lazım. Çünkü 37.madde mal ve hizmet satmak için rahatsız etmeyi düzenler. 15 gün süren var. Olay yerinin bağlı olduğu adliyenin Sulh ceza hakimliği bakar.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!