SON DAKİKA

İstanbul’da öldürülen Suriyeli aktivist ve annesinin katili tutuklandı

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince Bursa’da yakalanan ve işlemlerinin ardından Anaolu Adalet Sarayı’na sevk edilen Oruba Barakat’ın amcasının torunu şüpheli A.

Bu haber 07 Ekim 2017 - 4:42 'de eklendi.
Abone ol

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince Bursa’da yakalanan ve işlemlerinin ardından Anaolu Adalet Sarayı’na sevk edilen Oruba Barakat’ın amcasının torunu şüpheli A.B’nin, savcılık sorgusu tamamlandı.

Tercüman eşliğinde savunma yapan Barakat, nöbetçi hakimlikteki sorgusunda cinayetleri işlediğini itiraf ederek, “Orouba ve Halla Barakat’ı ben öldürdüm. Kabul ediyorum. İkisi de benim akrabam olur. Orouba benim babamın amcasının kızıdır. Ben Suriye’de iken babam ve ağabeyim savaşta öldüler, ben de Esad ordusuna katılmak için bana yapılan baskıdan kurtulmak için kaçmaya karar verdim. O sırada akrabam olan Orouba Türkiye’ye gelmem halinde yanına gelebileceğime dair bana haber gönderdi” dedi.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Tuncay Karcıoğlu tarafından ifadesi alınan şüpheli A.B, “kasten adam öldürme” suçundan tutuklanması talebiyle  sevk edildiği nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!