SON DAKİKA

İstanbul’da metro istasyonunda patlama anı kamerada

İstanbul İkitelli’de metro istasyonu inşaatında elektrik kabloları tutuşarak patlamalara yol açtı. Yaşanan patlamalar vatandaşlarda paniğe yol açarken…

Bu haber 04 Ağustos 2017 - 11:14 'de eklendi.
Abone ol

Edinilen bilgiye göre, İkitelli Atatürk Mahallesi’nde saat 12:00 sıralarında inşaatı süren metro inşaatında elektrik kabloları tutuştu. Yoğun duman çıkan yangında meydana gelen patlamalar paniğe neden oldu. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve elektrik ekipleri sevk edildi. Yangın nedeniyle çevredeki binaların elektriği kesildi. İnşaattaki çalışmaların geçtiğimiz günlerde durduğu öğrenilirken tutuşan kabloların oluşturduğu panik vatandaş kameraları tarafından kaydedildi.

Metro inşaatında patlama anları kamerada

“EN UFAK BİR ŞEYDE GERÇEKTEN BÜYÜK BİR TEHLİKE ÇIKABİLİRDİ”

İnşaatın karşısında bir spor salonunda çalışan Mehmet Can Güneşli, “Burada 12:30 civarında trafoda sıkıntı oldu. Elektrik kablolarında bağlantı kesikliği olmuş galiba. O yüzden duman filan çıktı. Toprak attı. En ufak bir şeyde gerçekten büyük bir tehlike çıkabilirdi. Aşağıda park alanı var. Çocuklar oynuyorlardı. Buraya geldiklerinde çocukları uyardık. Allah korudu. Bir şey olmadı çok şükür” dedi.

“BİR ANDA PATLAMA OLMAYA BAŞLADI”

Olay anını aktaran Yakup Kara, “Bir anda patlama olmaya başladı. Tam köşede ışık çıkmaya başladı. Bir şeyler yanıyordu. Tam olarak anlamadık. Yer altından gelen kablolar, yanan o. Tam olarak gözükmüyor. Duman çıktı. Yarım saate kadar devam etti. Sonra müdahale ettiler. Yanık kokusu oluştu. İnsanlar bu köşeden geçmeyi tercih ettiler. O tarafa yakın geçmediler. Bir korku oluştu” diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!