SON DAKİKA

İstanbul’da Kedi Katliamı: Fırına Atıp Pişirdi; Para Cezası Aldı

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde bir kişinin sokaktan topladığı yavru kedileri fırına atıp pişirerek öldürdüğü iddia edildi. HAYKONFED, Başkan Yardımcısı Nihal Erkoç, “Evde fırından kötü kokular geldiğini duymuşlar fakat kişi fırının kapağını açtırmamış. Olay tespit edilerek idari işlem uygulandı. Para cezası kesildi” dedi.

Bu haber 15 Haziran 2021 - 21:58 'de eklendi.
Abone ol

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesine bağlı Gültepe mahallesinde yaşayan ve kimliği bilinmeyen yabancı uyruklu bir kişi, çevrede bulunan yavru kedileri yakalayıp topladı. Zanlı, sayısı toplamda 5 olduğu belirtilen yavru kediyi fırına attı ve pişirdi. Olay üzerine mahallelilerin tepki gösterdiği kişi, suçlamaları kabul etmedi.

Cumhuriyet gazetesinden Samed Balçık’ın haberine göre Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) Başkan Yardımcısı Nihal Erkoç, olayın kendilerine ihbar edildiğini ve konfederasyondan bir temsilcinin konuyu takip ettiğini söyledi.

Olayı anlatırken “Adam yavru kedileri tabiri caizse dışarıdan meyve toplar gibi toplamış götürmüş evine” diyen Erkoç, mahallelilerin yavru kedilerin kaybolduğunu fark etmeleri üzerine ilgili kurumlara haber verdiklerini ve bunun üzerine gelen kurum temsilcilerinin de söz konusu şahsın evini aradığını ifade etti. Erkuş, “Evde fırından kötü kokular geldiğini duymuşlar fakat kişi fırının kapağını açtırmamış. Fakat olay tespit edilerek idari işlem uygulandı. Para cezası kesildi” dedi. Erkoç, söz konusu şahsın sınır dışı edilmesi için uğraştıklarını dile getirdi.

İstanbul Küçükçekmece’de yavru kedileri yakalayıp yediği tespit edilen Japon uyruklu D.M. adlı kişiye para cezası kesilirken, sınır dışı edileceği öğrenildi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

DHA’da yer alan habere göre; bir sokak sakini geçtiğimiz günlerde sabah saat 05.00 sıralarında D.M.’nin, bir kova içine 5 yavru kediyi alarak evine götürdüğünü gördü ve durumu polise bildirdi. Sokak sakinleri evine girerken yakaladıkları D.M.’ye linç girişiminde bulundu. Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma polisleri bir bankada işlem yaparken yakaladıkları D.M.’yi, polis merkezine götürdü.

D.M., kedileri boğarak öldürdüğünü ve pişirip yediğini itiraf etti. 10 bin 375 lira para cezası verilen Japon vatandaşı sınır dışı edilmek üzere göç merkezine gönderildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!