SON DAKİKA

İSTANBUL’DA KAÇAK SİLAH ATÖLYESİNE BASKIN

İstanbul’da bir atölyeye düzenlenen baskında 147 tabanca ele geçirildi, gözaltına alınan 5 şüpheli tutuklandı.

Bu haber 08 Kasım 2020 - 1:39 'de eklendi.
Abone ol

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, piyasadan temin edilen kurusıkı tabancaların namlularını torna atölyesinde değiştirerek tabanca haline dönüştüren ve satışını yapan 5 kişiyi kıskıvrak yakaladı. 

İstanbul il Jandarma Komutanlığı ekipleri F.C. isimli şahsın, Eyüpsultan’da bulunan bir sanayi sitesindeki torna atölyesinde, piyasadan temin ettiği kurusıkı tabir edilen ses ve gaz tabancalarının namlularını değiştirmek suretiyle gerçek fişek atabilen tabanca haline getirdiği bilgisine ulaştı.

Zaman kaybetmeden harekete geçen ekipler, söz konusu atölyeyi ve F.C’yi yakın takibe aldı. Yapılan fiziki takip ve istihbarı çalışmalar neticesinde, şüphelilerin dikkat çekmemek maksadıyla gündüzleri torna atölyesini açmadıkları, çevredeki esnafın iş yerlerini kapatmasının ardından birer birer torna atölyesine gelerek çalışmaya başladıkları, sabah hava aydınlanmadan ve çevre esnaflar iş yerlerini açmadan torna atölyesinden çıktıkları tespit edildi.

Şüpheliler, jandarmanın her an kendilerini yakalayabileceğinden korktuklarından, jandarma baskın yaptığında atölyeden kaçabilecek şekilde farklı bir çıkış noktası hazırladıkları tespit edildi. Baskın anında bu çıkışı emniyete alan jandarma ekipleri, atölye sahibi F.C. buradan kaçmaya çalışırken, yüklü miktarda nakit para ile yakaladı. Jandarma ekiplerini bir anda karşısında gören F.C. panikleyerek paraları etrafa saçtı. Kaçmaya çalışan F.C. ile birlikte 5 kişi jandarma ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Baskında 96 adet namluları değiştirilmiş, atışa ve kullanılmaya hazır vaziyette tabanca, 51 adet montaj işlemi yapılmamış tabanca olmak üzere toplam 147 adet tabanca ele geçirildi. Ayrıca şüphelilerin üzerinde suçtan elde edildiği değerlendirilen çok miktarda paraya da el konuldu. 

Yakalanan 5 KİŞİ, çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!